כך הפכה המשטרה אזרח תמים למחסום נגד גנב רכב

מה עושה אזרח שמגייסים אותו למשטרה ללא ידיעתו? תשאלו את תושב מודיעין, שרכבו "הולאם" לפני יומיים לצורך מרדף משטרתי. "השוטרים השתמשו בי כמחסום אנושי לגנב רכב שנמלט במהירות של קרוב ל-160 קמ"ש", סיפר האזרח הנדהם בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הנהג כמעט התנגש בנו - זו הייתה סכנת חיים"

המשטרה נגד אזרחים תמימים? אילוסטרציה (חדשות 2)

תושב מודיעין שעשה את דרכו הביתה ביום שלישי האחרון, מצא עצמו לפתע בעיצומו של סרט פעולה, אלא שלמרבה הפתעתו הוא לוהק לתפקיד הראשי - בחסות המשטרה.

"נסעתי לביתי כשלפתע עצר אותי אדם בבגדים אזרחיים שהזדהה כשוטר והורה לי לעמוד בצד הדרך", סיפר ארז צור בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "כעבור זמן קצר הגיעו שתי ניידות למקום ועצרו מכונית נוספת. כל ארבע המכוניות ניצבו בשרשרת באופן שיצר מחסום לארבעת הנתיבים בכביש".

"לא הבנתי מה קורה, בהתחלה חשבתי שעצרו אותי לבדיקת רישיונות, אבל אף אחד מהם גם לא הסביר לי מה קורה. ישבנו ברכב, כשהכל חשוך מסביב במשך קרוב לעשר דקות", תיאר ארז את הסיטואציה המוזרה. "כעבור מספר דקות, אחת הניידות נסעה ונוצר פתח במחסום".

"הקצין הסמוי שהיה שם החל לצעוק בהיסטריה שנחסום את הפתח ושלא ניתן לאיש לעבור", הוסיף ארז. "לא הבנתי מה קורה, ואז הבחנו במכונית שמגיעה במהירות של קרוב ל-160 קמ"ש, כשמאחוריה נוסע אופנוע משטרתי - רק הודות לפתח הם לא התנגשו בנו".

"היינו יכולים להיהרג"

מבוהל ומופתע, הבין ארז שהוא היה עד למרדף משטרתי אחרי גנב רכב שנמלט מהשוטרים. "האופנוע כמעט התנגש ברכב שלי, שרק כמה דקות קודם לכן ישבו גם אשתי ובני בן החודשיים", סיפר ארז. "אני לא מבין למה לא הורו לנו לצאת מהרכב? גם אני וגם האזרחים שישבו ברכב השני היינו יכולים להיהרג".

ממשטרת השפלה נמסר בתגובה: "במסגרת פעילות לתפיסת רכב גנוב שנגנב מראשון לציון הוצבו מחסומים ובוצע מרדף אחר הרכב הגנוב עד למודיעין. בסיכום הפעילות נתפס הרכב הגנוב ביחד עם תושב שטחים שמוכר לנו כאחד שמעורב בגניבות ובעבירות פליליות".

"יש לציין לשבח את הנחישות והחתירה למגע של השוטרים שהובילה בסופו של דבר לתפיסת הרכב והחשוד. במקביל הורה מפקד המרחב תת ניצב שמעון בן הרוש לקיים תחקיר מבצעי על מנת להפיק לקחים מהאירוע", לשון התגובה.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?