משרד החינוך: "מנהל התיכון ששתה אלכוהול עם התלמידים - מכיר בשגיאה"

מנהל התיכון הממלכתי-דתי אמי"ת כרמיאל, הרב יובל אלימלך, צולם כשהוא מרים כוסית אלכוהול יחד עם תלמידיו הקטינים ב"הילולה" לזכר הבאבא סאלי בתוך בית הספר. עכשיו משרד החינוך מגיב לפרשה רשמית, מעניק גיבוי למנהל וקובע: "מנהל ביה"ס הכיר בשגיאתו, הרב אלימלך הינו מחנך משכמו ומעלה הדוחה חינוך לאלכוהול"

בתחילת השבוע פרסמנו כאן בחדשות 2 באינטרנט על מנהג חריג המתקיים בבית הספר התיכון הממלכתי-דתי אמי"ת בכרמיאל: ציון אירועים מיוחדים בהרמת כוסית לחיים בתוך שטח בית הספר, כולם יחד – המנהל, המורים והתלמידים. אירוע שכזה תועד היטב בסרטון שלפניכם ולא מותיר כלל מקום לספק.

בסרטון הווידאו שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט נחשפה לראשונה מסיבה מהסוג הזה. מדובר בטקס ה"הילולה" לזכרו לבבא סאלי, שהתרחש בשנה שעברה בתוך שטח בית הספר. באירוע נכחו תלמידים רבים, כאשר על כל ה"הילולה" מנצח מנהל בית הספר, יובל אלימלך, שנראה בסרטון מרים כוסית ושותה יחד עם תלמיד קטין נוסף.

בתמונות נראים מנהל בית הספר, הרב יובל אלימלך, ומספר מורים יושבים ליד שולחן, ועליו מונחים בקבוקי אלכוהול חריפים מסוג וודקה וערק. הנהל נראה מברך על המשקה, שותה ולאחר מכן אחד התלמידים - למותר לציין, קטין - שותה לחיים מאותו משקה.

משיחות שערכנו עם תלמידים בבית הספר הסתבר כי האירוע הזה אינו יוצא דופן. יתרה מזאת, תלמידים העלו טענות לפיהן ההתנהלות בבית הספר היא בעייתית ולעיתים אף אלימה. ג', אח לתלמיד בבית הספר, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "האם זה החינוך המתאים לנו היום? במקום להילחם באלכוהול ובאלימות משמשים המנהלים והמורים "דוגמא ומופת לילדים"".

משרד החינוך: "מנהל ביה"ס הכיר בשגיאתו"

היום העביר משרד החינוך תגובה רשמית לפנייתנו בנושא, ועיקרה - מנהל בית הספר הכיר בשגיאתו ואירוע כזה לא יקרה שנית. יחד עם זאת, לא יינקטו כל צעדים נגד המנהל.

להלן התגובה המלאה שמסר המפקח על החינוך הממלכתי-דתי בצפון: "יש להכיר את הנסיבות שבה התקיים האירוע הילולא לזכרו של הבבא סאלי זיע"א, ובאירועים מעין אלו נהוג ביהדות צפון אפריקה ללגום משקה אלכוהולי (עראק)". 

"הרב יובל אלימלך הינו מחנך משכמו ומעלה העסוק בחינוך ערכי מיטבי הדוחה חינוך לאלכוהוליזם ולהפקרות מכל סוג שהוא. מנהל ביה"ס הכיר בשגיאתו ויפעל בעתיד עפ"י חוזר מנכ"ל למרות שפעל בתום לב. התלמיד המתלונן הוציא מכתב מרצונו ובו הוא מצטער על פנייתו לתקשורת בשל הנסיבות. בשנת הלימודים תש"ע לא מתקיים שום אירוע הכולל שתייה ולו למראית עין".

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?