כרמיאל: מנהל ביה"ס תועד שותה לחיים עם התלמידים

בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט נראה מנהל התיכון הממלכתי-דתי אמי"ת כרמיאל מרים כוסית לחיים יחד עם תלמידיו הקטינים בעת טקס האזכרה לבאבא סאלי. משיחות שערכנו עם תלמידים בבית הספר התברר כי לא מדובר באירוע חד פעמי. צפו בתיעוד ה"חגיגה" בבית הספר. המידע הראשוני הגיע במייל האדום של חדשות 2

בבית הספר התיכון הממלכתי-דתי אמי"ת בכרמיאל נוהגים לציין אירועים מיוחדים בהרמת כוסית לחיים בתוך שטח בית הספר, כולם יחד – המנהל, המורים והתלמידים. נשמע לכם מוזר? אירוע שכזה מתועד היטב בסרטון שלפניכם ולא מותיר כלל מקום לספק.

בסרטון וידאו שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט נחשפת לראשונה מסיבה מהסוג הזה. מדובר בטקס אזכרה לבאבא סאלי, שהתרחש בשנה שעברה בתוך שטח בית הספר. באירוע נכחו תלמידים רבים, כאשר על כל ה"הילולה" מנצח מנהל בית הספר, יובל אלימלך, שנראה בסרטון מרים כוסית ושותה יחד עם תלמיד קטין נוסף.

בתמונות נראים המנהל ומספר מורים יושבים ליד שולחן, ועליו מונחים בקבוקי אלכוהול חריפים מסוג וודקה וערק. משיחות שערכנו עם תלמידים בבית הספר הסתבר כי האירוע הזה אינו יוצא דופן. יתרה מזאת, תלמידים העלו טענות לפיהן ההתנהלות בבית הספר היא בעייתית ולעיתים אף אלימה.

תגובת המנהל: "אירוע נקודתי"

ג', אח לתלמיד בבית הספר, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "האם זה החינוך המתאים לנו היום? במקום להילחם באלכוהול ובאלימות משמשים המנהלים והמורים "דוגמא ומופת לילדים". אחיו של התלמיד הוסיף כי "אנחנו מכירים סיפורים נוספים על אלימות בבית הספר, אבל לתת אלכוהול תחת גג בית ספר - זה פשוט לא בסדר".

מנהל בית הספר, יובל אלימלך, הדגיש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "השנה לא התקיימו אירועים שכאלה, חד משמעית". בנוגע לאירועים דומים מהעבר – המנהל נשמע פחות חד משמעי, וביקש "לזמן את כתב חדשות 2 באינטרנט לפגישה אישית בה יובהרו הדברים".

בהמשך העביר המנהל תגובה מפורטת יותר. "מדובר באירוע נקודתי אשתקד", כך לדברי המנהל, "שהתקיים במסגרת הילולא חזכרו של הבבא סאלי. על פי מסורת יהודי צפון אפריקה, הוצע על ידי אחד ההורים כוס משקה של ערק שנשתה בלגימה קלה ולא מתוך רצון לשתיה חריפה או חינוך לאלכוהול".

"למותר לציין", הוסיף המנהל, "שאירוע זה לא יתקיים יותר, בשל הנהלים הברורים מחוזר מנכ"ל והוראת הפיקוח". מהמפקח על החינוך הממלכתי-דתי במחוז הצפון נמסר כי מנהל בית הספר מקבל את מלוא הגיבוי ממשרד החינוך. 

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום