האם צה"ל מסרב למנוע את התאונה הבאה?

במשך שנה וחצי של שירותו הצבאי, הספיק ח' המשרת כנהג להיות מעורב כבר ב-3 תאונות דרכים. לאחר ששב וביקש הסמכה נוספת על הרכב הכבד עליו הוא מופקד - הוא נתקל רק בסירוב, ואף נענש ונשלח לימי מחבוש בכלא הצבאי. המידע הראשוני הגיע דרך המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט

כמה זמן יעבור עד התאונה הבאה?. ארכיון (AP)

צה"ל מחכה לתאונה הבאה? ח', חייל המשרת כנהג משאית במשטרה הצבאית כבר היה מעורב בשלוש תאונות במהלך שירותו הצבאי, אך צה"ל מסרב להעביר אותו הסמכה נוספת לבקשתו - ובמקום זאת שב ומעניש אותו בימי מחבוש. משפחתו של החייל נותרת חסרת אונים בניסיון להגן על חיי בנה. 

"הוא נוהג על רכב צבאי מפלצתי, יש לו פיק ברכיים כל פעם שהוא עולה עליו", מספרת בפחד אימו של ח' לחדשות 2 באינטרנט. לדבריה, בנה חי בפחד קבוע שמא יפגע במכוניות או פחי אשפה בצידי הכביש, או במקרה הגרוע יקלע לתאונה באזור פלסטיני.

אימו של החייל פנתה כבר בעבר לגורמים בצה"ל אך נותרה ללא מענה. "הוא ניסה להסביר למפקדיו וגם אנחנו ניסינו לומר שכלא לא יפתור את הבעיות, והוא תקוע בתפקיד עד שיעבירו אותו או שחס וחלילה יהיה מעורב בתאונה יותר רצינית", היא אומרת בדאגה.

"הפיקוד נכשל"

ח' מסיים בימים אלה עוד עונש מחבוש עקב תאונה שעבר, ובסך הכל שהה עד כה 21 ימים בכלא צבאי עקב התאונות בהן היה מעורב. אחיו של ח' מדגיש כי אחיו לא מנסה לברוח מאחריות - אלא להיפך. "אני מזועזע מההתנהלות של הצבא, למה לא ניתנת לאחי הכשרה לנהיגה מונעת לפחות?", הוא שואל בכעס.

לדברי אחיו של החייל, מדובר במי שסיים טירונות בהצטיינות, הוציא רישיון ג' דרך הצבא, ולכן היחס כלפיו פשוט לא הולם. "אם חייל נכנס לכלא בסיטואציה שכזאת אז הפיקוד נכשל", אומר האח.

מצה"ל נמסר בתגובה לידיעה כי "מתחקור התאונה עולה כי החייל ביצע לפחות אחת מהתאונות בכוונה תחילה, ועל כן עמד לדין משמעתי ונגזר עליו עונש מחבוש בפועל. עם סיום תקופת המחבוש הוא צפוי להיות מועבר משירות בגדוד, והמשך שיבוצו כנהג ייבחן ע"י הגורמים המקצועיים בצה"ל".

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום