למען ניצולי השואה: 6 מיליון מטבעות של 10 אגורות

נערות בנות 17 מקריית ארבע התרגשו ממפגש עם ניצולי שואה והחליטו לעשות הכל כדי לסייע. הן חיפשו רעיון יצירתי לאיסוף כסף שיעזור לניצולים נזקקים. בסופו של דבר נפל הפור: איסוף 6 מיליון מטבעות של 10 אגורות. "אם נבקש תרומות של עשרות אגורות יהיה קל יותר לאסוף כסף", הן מסבירות. המידע הגיע במייל האדום

עשרות אלפי מטבעות כבר נאספו (חדשות 2)

מאבקם המתמשך של ניצולי השואה על זכויותיהם נגע במיוחד ללבן של קבוצת נערות מקריית ארבע, שבחרו שלא לשבת בחיבוק ידיים ולעשות מעשה. הבנות החליטו לאסוף 6 מיליון מטבעות של 10 אגורות, שהם כ-600 אלף שקלים, ולהעבירם לרווחת ניצולי השואה.

הפרויקט יוצא הדופן יצא לדרך רק לאחרונה, ועשרות אלפי מטבעות כבר נאספו. איך הכל החל? הנערות בנות ה-17 חיפשו דרך מקורית כדי לסייע לניצולים. הן התחבטו זמן רב והעלו רעיונות רבים, בניסיון למצוא דרך לגיוס תמיכה.

בסופו של דבר הן מצאו רעיון יצירתי במיוחד שהיה מקובל על כל חברות הקבוצה - לאסוף מטבעות כמספר הנספים שנרצחו בשואה, ולתרום אותם לנזקקים ניצולי שואה. "אנחנו עושות הכול בעצמנו", מספרת שלומית שטרן, מיוזמות הרעיון. "המטרה היא להגיע למצב שבו נוכל להעביר את הכסף למי שבאמת זקוק לו".

האגורות שייעשו את ההבדל עבור ניצולי השואה

למען ניצולי השואה. צילום ארכיון (רויטרס)
שטרן מספרת כיצד ההתארגנות יצאה לדרך. "חשבנו איך אפשר לתרום לנזקקים ניצולי שואה אחרי שנפגשנו עם כמה ניצולים, והגענו למסקנה שאם נבקש תרומות של עשרות אגורות, יהיה קל יותר לצבור את הסכומים שרצינו להגיע אליהם", אמרה.

עם חברותיה מיכל שמעון, חגית בראון ובתיה זיגלמן, נאספו בינתיים קצת למעלה מ-45 אלף מטבעות של עשר אגורות, שנארזו בשקיות מגולגלות. "אנחנו עובדות בשטח בערך חצי שנה", הן מספרות. "יש לנו אנשי קשר ואפילו נעזרנו בעיתון המקומי לצורך העניין".

בהמשך הן מבטיחות להעביר את הכסף לניצולים. "אמנם לא מדובר במיליוני שקלים, אבל בהחלט סכום שיכול לעשות את השינוי עבור אלו הזקוקים לו", הן מסכמות.

להשתתפות ביוזמה ניתן ליצור קשר בכתובת המייל : sshlomit4560@walla.co.il.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה. סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק