הפיליפינים: ישראלי נחשד בפיתוי נשים לקיים איתו יחסי מין - וגורש

פרסום ראשון: ישראלי בן 37 גורש בסוף השבוע מהפיליפינים לאחר שנחשד בפיתוי נשים לקיים עמו יחסי מין בתואנות שווא. על פי הדיווחים, הגבר, דניאל ברנר בן 37, אמר להן כי "ידאג להן לחיים טובים בחו"ל". הוא פגש אותן באינטרנט והציג עצמו כאזרח קנדי. בית חב"ד: הכל עלילה, סחטו אותו והוא סירב לשלם

שוטרים פיליפינים ועצור. ארכיון (AP)

התקשורת הפיליפינית דיווחה בסוף השבוע כי ישראלי גורש על ידי רשויות ההגירה במדינה, לאחר שנאשם שלכאורה פיתה נשים פיליפיניות לקיים עמו יחסי מין בתמורה ל"חיים טובים" שהבטיח להם בישראל.

לפי הדיווח, דניאל ברנר - ישראלי בן 37, הועלה בשבוע שעבר על מטוס להונג קונג, משם לטוקיו - ולתל אביב, ישראל. עוד דווח כי כעת הוא נמצא ב"רשימה השחורה" של הפיליפינים וכניסתו למדינה תימנע בעתיד.

ברנר, כך פורסם בתקשורת המקומית, נעצר ב-29 ביולי במסעדה בתוך קניון בעיר מקאטי. ככל הנראה, הוא נפגש שם עם אחת מקורבנותיו לכאורה, כחלק ממבצע חשאי שהפעילו נגדו הרשויות.

הציג עצמו לנשים כאזרח קנדי

"סוטי מין כמוהו שמנצלים את נשותינו צריכים להיות מגורשים, וכניסתם למדינה צריכה להיות אסורה", אמר בתקשורת הפיליפינית ראש רשות ההגירה, נונוי ליבאנן. עוזרו של ליבאנן אמר כי הפרשה נחשפה לאחר שאחת מהנשים שנפגעו ביקשה את עזרתה של תחנת טלוויזיה מקומית, שפנתה לרשות ההגירה.

עוזרו של ראש רשות ההגירה עוד אמר לתקשורת כי ברנר הציג עצמו כאזרח קנדי, וכי הוא כבר הספיק לנצל מספר פיליפיניות, שהכיר באינטרנט. "הוא הבטיח לקורבנות שהוא יתחתן איתן וייקח אותן איתו לקנדה אם הן ייכנסו להריון".

ברנר, נטען בכלי התקשורת הפיליפיניים, מבוקש לכאורה גם ביפן, בריטניה וקנדה לאחר שעסק בהונאות דומות ברשת האינטרנט. הרשויות בטוקיו הבטיחו פרס של 50 אלף דולר למי שיביא למעצרו.

בית חב"ד: "הכל פה הולך עם שוחד"

ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי לא ידוע להם דבר על הנושא, אך יוסי לוי מבית חב"ד בפיליפינים היה מעורב מאוד, לדבריו, בפרשה. לחדשות 2 באינטרנט הוא אמר היום כי "בפיליפינים זר הוא כסף. הוא היה 30 יום במעצר, ובהתחלה הם טענו שהדרכון שלו מזויף. אחר כך באו הטענות האלה".

"הוא מורה לאנגלית ביפן", הוסיף לוי, "וגר שם כבר 10 שנים. הפיליפינים ניסו לסחוט ממנו כסף והוא התעקש, לא הסכים לשלם. ואז הם תפרו לו את התיק הזה". בבית חב"ד טענו עוד כי ישראלי נוסף עצור כעת במדינה, בנושא הקשור לעובדים הזרים. "הכל פה עובד על שוחד. כל בן אדם זר נעצר כאן בענייני שוחד".

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק