חשד לרשלנות בבית החולים: תינוקת מתה בלידה

עופר ומיכל אזולאי מנהריה הגיעו לבית החולים בעיר ללדת את בתם השלישית. לפנות בוקר חשה מיכל ברע והזעיקה את הרופאים, אך זה היה מאוחר מדי. "רק לאחר זמן מה חיברו אותה למוניטור וגילו שלעובר אין דופק", סיפר הבעל, "לרופא לקח 40 דקות להגיע". משרד הבריאות מקים ועדת בדיקה בחשד לרשלנות. הסיפור הגיע במייל האדום

טרגדיה או רשלנות רפואית מזעזעת? עבור בני זוג מנהריה שאיבדו את בתם התינוקת בלידה - זה כבר לא משנה. מיכל ועופר אזולאי הגיעו בסוף השבוע לבית החולים הממשלתי בציפייה גדולה ובהתרגשות ללידת בתם, אבל הלידה הסתיימה בטרגדיה כאובה.

בשבת בערב הגיעו בני הזוג, בשבוע ה-40 להריונה של מיכל, לבית החולים בנהריה. "ביום שבת מיכל התאשפזה בבית החולים לאחר ירידת מים", סיפר עופר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אשתי היתה בשבוע ה-40 להיריון שהיה עד אז תקין לחלוטין וקיבלו אותנו במיון נשים".

אבל בהמשך הדברים הסתבכו. "ב-11 בלילה מיכל חשה במצוקה עוברית והתלוננה בפני הצוות הרפואי", משחזר עופר את ההתרחשות הרשלנית, לטענתו, של צוות בית החולים בנהריה.

"רק בחמש וחצי בבוקר הורידו אותה לחדר הלידה ורק אז היא חוברה למוניטור - שם התגלה כי לעובר אין דופק. לאחר מכן המיילדת קראה לרופא התורן שהגיע רק אחרי 40 דקות כדי לקבוע את מוות העובר. הרופא האחראי הגיע כעבור 20 דקות נוספות. כל התהליך היה רשלנות אחת גדולה", הוסיף האב בכאב.

האב: "ציפינו לצוות שיודע מה הוא עושה"

"כשהרופאים גילו את זה, היה כסת"ח, התינוקת שלנו נפטרה בבטן וזה הסוף הטראגי", הוסיף עופר בכאב. "הבטיחו שהגופה תילקח לנתיחה חיצונית באבו כביר, והיילוד נותח בבית החולים כאשר הבדיקה בסוף תהיה בדיקה פנימית ולא חיצונית כפי שנאמר לנו".

עופר מוסיף: "התינוקת נפטרה עקב קשר של חבל הטבור סביב צווארה, דבר שהיה יכול להימנע אם רק היו בודקים קודם - והם יודעים את זה. הצוות מנסה להימנע מלדבר איתנו, אין לנו הסברים, הם טוענים שזאת תאונה, אבל זה היה הריון שלישי תקין".

עופר מספר כי לו ולאשתו שני ילדים בריאים. "היו לנו שתי לידות מוצלחות בבית, ואשתי היתה מוכרת כהריון בסיכון גבוה. לא ציפינו לדבר הזה, לא חשבנו שזה יכול לקרות, ציפינו לצוות שיודע מה הוא עושה. אשתי במצב נפשי גרוע, מצבה הפיזי כעת יותר טוב, רק לפני זמן קצר סיפרנו לבנות הקטנות שציפו ללידה הזאת את מה שקרה. אין לי מילים".

משרד הבריאות: "תוקם ועדת בדיקה"

מבית החולים נהריה נמסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית עולה כי הצוות הרפואי פעל כשורה. מדובר במקרה מצער של התהדקות "קשר אמיתי" בחבל התבור, המתרחש לעיתים. בית החולים מביע השתתפות כנה בצערם של ההורים אך יחד עם זאת מבקש להעמיד דברים על דיוקם ולהדגיש כי מתחקור האירוע עולה כי אין ביסוס לטענות ההורים על תפקוד הצוות הרפואי או הטיפול שניתן. כמקובל במקרים מהסוג הזה, הן בית החולים והן משרד הבריאות ממשיכים ובודקים את השתלשלות האירועים".

 ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "האירוע מוכר לנו. בכוונת המשרד להקים ועדת בדיקה שתבדוק האם יש ממש בטענות לרשלנות מצד בית החולים".

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מתה הפגה ש"חזרה לחיים" - מה מגלה הדוח הרפואי?

פגה שנחשבה מתה "שבה לחיים"