עשרות נוסעים תקועים בנתב"ג יותר מחצי יממה

פרסום ראשון: נוסעים שהיו אמורים להמריא לאוקראינה אתמול ב-18:00 עדיין ממתינים בטרמינל לטיסה שלהם, בשל תקלה במטוס. את הלילה בילו הנוסעים בנמל. "אפילו שמיכות לא נתנו לנו", סיפרו הנוסעים בזעם. המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט

ממתינים לטיסה בנתב"ג, הבוקר (נטליה כץ)

לא כך קיוו הנוסעים שהגיעו אמש לנמל התעופה בן-גוריון להתחיל את החופשה באוקראינה: מאז אתמול ב-18:10 מעוכבים 160 ישראלים ותיירים זועפים בנמל, לאחר שהמטוס שהיה אמור להמריא לדנייפרופטרובסק קורקע.

רק בתום שעות ארוכות של המתנה נמצא לכמחציתם הסדר, והם פונו לבית מלון בבת ים. כ-40 דקות מאוחר יותר, נמסרה להם סוף סוף ההודעה המשמחת: "טיסתכם צפויה להמריא בשעה 15:00".

"הרסו לי את החופשה", טענה בכעס נטליה כץ, אחת הנוסעות, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עברנו את כל הביקורות והבדיקות, ואז אמרו לנו שהמטוס מושבת". ככל הנראה תקלה שהתגלתה עם נחיתת המטוס של חברת "אירוסוויט" האוקראינית בישראל היא שגרמה לעיכוב הבלתי נתפס.

"היינו צריכים לקחת שוב את כל המזוודות שלנו ולהתחיל מחדש את הליך הבידוק", מספרת כץ, וקובלת על היחס לו זכו היא ושאר הנוסעים שנשארו בנמל. "אף אחד לא רוצה לדבר איתנו. פעם אחת נתנו לנו מים, אבל אפילו שמיכות ללילה לא קיבלנו והילדים נאלצו לישון על הרצפה".

"האחריות היא של חברת התעופה"

גם שלמה, שהוריה של אשתו היו אמורים להמריא על המטוס, מתקשה להסתיר את זעמו. "זה פשוט נורא", הוא אומר אובד עצות. "הם מפחדים ללכת משם ומחכים להנהלה שתגיע. אפילו לא הסדירו עבורם מקום לשהות וללון בו". שלמה מוסיף כי הנוסעים התשושים פנו שוב ושוב לחברת התעופה ולהנהלה במקום, אך אלה הגיבו בתשובות מתחמקות בלבד. "הם אמרו להם כל הזמן: 'אוטוטו יהיה מטוס'".

ברשות שדות התעופה מאשרים כי הטיסה שהייתה אמורה לצאת אמש עדיין מעוכבת, את מדגישים כי חברת התעופה היא זו שאחראית על רווחתם של נוסעיה. "מבירור שנעשה התברר כי אף הוצע לנוסעים להשתכן בבית מלון בסביבה, בחירה שחלק מן הנוסעים בחרו לא למצות", הוסיפו ברשות שדות התעופה.

הנוסעים מסבירים כי בחרו שלא להיענות להצעה מכיוון שנדרש מהם לסחוב שום את תיקיהם הגדולים ולעבור שוב את ההמתנה, הביקורת והבדיקות הביטחוניות. רבים מהם, קשישים וחולים, לא מוכנים לעבור זאת שוב בשל הקושי הפיזי הנדרש לכך.

את תגובת חברת התעופה לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הידיעה.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?