מתקפה אירנית על ראש העין: אלפי חרקי "חומייני" בבתים

בשבוע האחרון תושבי ראש העין מצויים תחת מתקפה של ממש: אלפי חרקי "חומייני" מטרידים את תושבי השכונה שנאלצים לחיות עם חלונות ותריסים סגורים וחרקים על המזון. "הילדים מפחדים, אי אפשר לצאת מהבית", הם מספרים. בעירייה לא מתרגשים: "החרק אינו עוקץ, אלא רק מהווה מטרד"

החומיינים בראש העין (צילום: מנחם נתזון, גולש חדשות 2)

חייהם של תושבי שכונת אפק בראש העין הפכו לממש בלתי נסבלים בשבוע האחרון: את השכונה "התקיפו" מאז יום חמישי האחרון אלפי חרקי "חומייני" חומים ורעשניים. תושבי השכונה כבר אובדי עצות, וממתינים שמישהו יסייע לפתור את הבעיה המאוד לא נעימה.

"זה מגיע לרמה שאנחנו יושבים עם תריסים סגורים, אי אפשר לצאת החוצה ואם כבר עושים יוצאים אז עושים את זה בריצה", סיפר מנחם נתנזון תושב השכונה לחדשות 2 באינטרנט. "הילדים מפחדים, החרקים מטפסים לנו על האוכל. במשך שעה וחצי היום בבוקר נאלצתי לפנות את החרקים המתים מחצר הבית שלי".

תושבי השכונה פנו לעירייה, שדבריהם עד כה לא נותנת מענה. "אמרו לי בעירייה שזה רק גל של כמה שבועות והוא יעבור. הצענו לכבות את האורות בלילה כדי לא למשוך אותם, אבל בעירייה לא מוכנים לכבות. אנחנו יושבים סגורים בבית ומקווים שזה יעבור כמה שיותר מהר, אנחנו לא חיים במעברות".

 העירייה: החרק אינו עוקץ, רק מטריד

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "התופעה אכן קיימת לאחרונה באזורים שונים ברחבי הארץ ובמספר רחובות בעיר. העירייה פועלת לפי הנחיות המשרד להגנת הסביבה והמלצות בעלי המקצוע בעירייה. יש לציין כי אין לבצע פעולות הדברה היות ופעולות ההדברה לא אפקטיביות ונזקם עולה על תועלתם. מכל מקום אין להשתמש בדי.די.טי היות והחומר מסרטן ואסור לשימוש".

"ניסיון העבר מלמד כי תוך מספר ימים התופעה תלך ותפחת עד שתעלם כליל", הוסיפו בעירייה. "כמו כן פעולות הדברה רחבות היקף מהוות נזק לאדם ולסביבה, פוגעות באיזון הביולוגי בטבע, ואינן מספקות פתרון לבעיה. חשוב לציין כי החרק אינו עוקץ ולא מעביר מחלות אלא גורם מעצם נוכחותו הרבה למטרד. החרק נמשך לאור לפיכך התושבים הונחו להקפיד על סגירת דלתות חלונות ורשתות".

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?