ביהמ"ש קבע: "שבוע שבוע" לזוג מסוכסך

בלעדי: ביהמ"ש קיבל לאחרונה החלטה שנויה במחלוקת במיוחד, לגבי משפחתה של א'. א' ובעלה, להם שתי בנות, מסוכסכים כבר זמן רב. הפתרון של השופט: א' והבעל ישהו בבית המשותף במתכונת של "שבוע שבוע" - שבוע היא, שבוע הוא. לטענת א', אין לה משאבים כדי למצוא מקום מגורים חלופי והיא תבלה את השבוע שלה ברחוב

השופט קבע: שבוע שבוע. אילוסטרציה (חדשות 2)

משפט שלמה, גרסת חלם: א' מירושלים, אישה הנמצאת בהליכי גירושים מבעלה, לא ציפתה להחלטת בית המשפט לענייני משפחה בעניינה שניתנה לאחרונה, החלטה שקוממה אותה במיוחד. "בית המשפט החליט שאני ובעלי נגור בדירה במתכונת רוטציה של שבוע-שבוע, כדי שהבנות שלנו יישארו באופן קבוע בבית", היא מסבירה. אבל מבחינתה של א' זה גזר דין כואב כפול - היא גם תאלץ להיפרד משתי בנותיה כל שבוע, וגם תיזרק לרחוב.

א' מתארת מסכת של התעללות פיזית ומילולית מבעלה במהלך שנות נישואיה, אפילו כלפי בנותיה הצעירות. "פתחתי תיק ברבנות ובית המשפט החליט שעקב זה כנראה הייתי במעון לנשים, וכנראה בגלל זה קיבל את ההחלטה הזאת", סיפרה.

"לאחר שביקרתי בדירה, הגעתי למסקנה שלא ניתן למצוא פתרון אשר ימנע חיכוך בין הצדדים", כתב בהחלטתו השופט פיליפ מרכוס. "למרות כל האזהרות, ולמרות הרצון שלהם למנוע חיכוכים, הדבר לא הסתייע בעבר והיחסים בין הצדדים, גם במהלך הביקור, כאשר נכחו שני אנשי משמר בית המשפט, אופיינו בהטחות אחד כלפי השני".

"למען הבנות - עליה לעשות כל מאמץ למצוא פתרון"

לפי החלטת בית המשפט, כבר הבוקר, א' נדרשה לצאת מהבית ולמצוא לעצמה מקום מגורים נוסף, שאין באפשרותה לממן. "אף אחד לא מסכים להשכיר לי דירה לשבוע", היא אומרת. "אני המפרנסת היחידה, אני לא מעשנת סמים או מכה, אני משתדלת לפרנס בכבוד את הבנות שלי".

השופט מרכוס הוסיף בהחלטתו: "אני ער לכך שהמבקשת אומרת שאין לה לאן ללכת, אך למען הבנות עליה לעשות כל מאמץ למצוא פתרון מגורים חילופי עבור התקופה שמקווים שתהיה קצרה עד למכירת הדירה... הצדדים ישהו בדירה לסירוגין, וכל אחד ישמור בזמן שהותו על תקינותה וניקיונה של הדירה, ולא יגע במסמכים וחפצים של הזולת".

הבוקר יצאה א' מביתה, על פי החלטת השופט. "אני מהבוקר בחוץ", אמרה כשהיא חסרת אונים. "כרגע, אני מחכה לתשובות מעורך דין שאולי ייצג אותי. הלילה אסע למודיעין לישון אצל אחותי".

א' מספרת כי היא ידועה כמקרה רווחה, ובית המשפט עדיין לא שעה לתחינותיה. "אני לא מבינה למה לא התייחסו בבית המשפט לכך שסבלתי מבעלי", תהתה. "כנראה צריכים לראות דם או גוויה".

"איעלם עם הבנות"

בייאושה מציינת א' כי היא לא יודעת כיצד תוכל להמשיך לעמוד בהחלטה. "זה אומר שאני אעזוב את הבית שלי, אני איעלם עם הבנות שלי אם זאת הגזרה", אמרה. "אני לא אשאיר למשוגע הזה את הבנות שלי. הוא עוד יחזור אל הסמים".

למרות הסיכון הפלילי במעשיה, א' מבהירה כי היא לא חוששת ממעצר אפשרי. "לפחות אם יעצרו אותי תהיה לי מנה ומיטה חמה", היא אומרת.

המידע הראשוני אודות סיפורה של א' הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?