תלמיד: "היא ביקשה שיעשו איתה"

בבית הספר היסודי באשדוד הרוחות סוערות בעקבות פרסום הפרשה הקשה. תלמיד סיפר לחדשות 2 "היא הייתה אומרת שהיא תשלם להם כסף כדי שהם יעשו איתה". אביה של הילדה: "בבית הספר ידעו על המקרה ולא יידעו אותנו"

העיר אשדוד כולה ובית ספר יסודי אחד בעיר - נמצאים היום בלב הסערה, בעקבות חשיפת חדשות 2 באינטרנט אתמול שעיקרה חשד כי ב-מ', תלמידה בת 10 בבית הספר, התבצעו מעשיים מיניים בין כתלי בית הספר על ידי לפחות 13 ילדים אחרים, תלמידי כיתות ה'-ו' בעיר.

אביה של בת ה-10 דיבר היום לראשונה לאחר המקרה, עם חדשות 2 באינטרנט. "כל הטענות של בית הספר שאמר שהוא חיפש לבת שלי טיפול פסיכולוגי הן שקר. מי שסיפק לה את הטיפול זה רק אנחנו מהחשבון הפרטי שלנו", הוא אמר בזעם.

"המנהלת לא באה לדבר איתנו. הפרשה התבשלה הרבה זמן בלי שאף אחד יידע אותנו. מאז שגילו את זה חיינו השתנו, אנחנו כואבים את המקרה. אשתי עזבה את העבודה וגם אני בחופש, כדי לטפל בילדה", אמר האב. "היא כל הזמן בבית, לא יוצאת".

לטענתו, לאחר שהרשויות יידעו אותו ואת אשתו בפרטי המקרה הקשה, גורמי הרווחה והעירייה דרשו להוציא את בתו למסגרת אחרת. "עוד אחרי הכול הם רצו להוציא אותה מהבית ,ילדה שעברה כזאת טראומה!".

אחד התלמידים סיפר על מה שבמערכת החינוך כינו "התנהגות מינית חריגה" של הילדה בת ה-10. "היא הייתה מבקשת מאנשים שיעשו איתה, והייתה אומרת שהיא תשלם להם כסף כדי שהם יעשו איתה וכל מיני דברים".

האם לילדה יש "היסטוריה מינית ארוכה"?

שיחת היום בבית הספר בקרב התלמידים, המורים וגם ההורים היתה הפרשיה החמורה, במסגרתה החלה משטרת אשדוד בבדיקה ותשאול של הילדים המעורבים בפרשה, על פי החשד. בשל גילם הצעיר של החשודים והיותם מתחת לגיל האחריות הפלילית, מובילי החקירה הם חוקרי ילדים בשיתוף גורמי הרווחה בעיריית אשדוד.

מאחר והתלונה עדיין נמצאת בבדיקה ראשונית של גורמי הרווחה בעיר, עדיין לא ברור האופי המדוייק של המעשים המיניים שבוצעו בילדה, אך שלא לייחוס נמסר מגורמים במשטרה כי החשד המרכזי - הוא אכן אונס. הסיבה לכך היא כי קיום יחסי מין עם ילדה בגיל כה צעיר מוגדר על פי החוק כעבירת אינוס, בין אם הילדה הסכימה לקיים יחסים ובין אם לא. הילדה פשוט צעירה מדי מכדי להחליט בעניין כה רציני.

מתוך שיחות רבות שערכנו היום עם תלמידים בבית הספר, מורים וגם הורים מודאגים, עלו לא מעט האשמות כלפי הילדה בת ה-10, שלה כנראה עבר לא קל הגדוש בהתערבות של גורמי רווחה.
מאז שהיתה בכיתה א', היא אובחנה על ידי בית הספר כבעלת בעיות התנהגותיות וטופלה על ידי פסיכולוגים.

האירוע שהתגלה לאחרונה הוא האירוע השלישי לכל הפחות בו מעורבת הילדה, ומאז כיתה א' היתה מעורבת בעוד לפחות שני מקרים בעלי אופי מיני. המקרים הללו נחשפו גם הם על ידי בית הספר ודווחו למשטרה ולגורמי הרווחה.  

גורמים בעיריית אשדוד אמרו היום כי להערכתם ומתוך היכרות עם הפרשייה החמורה, הילדה הסכימה מרצונה החופשי לקיום יחסי מין עם הנערים. על פי הידוע להם, באף אחד מהמקרים לא הופעל כוח פיזי על הילדה, ומקור המעשים - כך על פי החשד - מצוי באינטרנט: "התלמידים היו נוהגים לראות סרטים כחולים באינטרנט, ולאחר מכן התנסו יחד עם הילדה".

ארגונים פמיניסטיים: "תמונה מזעזעת של קשר שתיקה והשתקה מצד בית הספר"

בפנייה דחופה שנשלחה היום לשר החינוך גדעון סער על ידי ארגונים פמיניסטיים, ביקשו הארגונים כי שר החינוך יתערב מיידית ב"קשר ההשתקה" שנוצר בהנהלת בית הספר ובגורמי הרווחה באשדוד כלפי ההתעללות המינית שעברה הילדה. במכתבם, דורשים הארגונים כי שר החינוך יפרט בפניהן מהם אמצעי ההגנה שהוא יבטיח על מנת לשמור על הילדה מפני המשך התעללות והתנכלות, הן מצד התלמידים והן מצד הגורמים שלדבריהם, משתפים פעולה עם המתעללים על ידי השתקה ארוכה של המקרה.

"ההתעללות המינית כלפי הילדה הושתקה במשך כשנה על ידי הנהלת בית הספר כשבסופה, החליטה מנהלת בית הספר להרחיק דווקא את הילדה ולא את המתעללים, תוך האשמת הקורבן ותוך היעדר הבחנה בוטה של אותה מנהלת בין "מעשים מיניים" לבין התעללות מינית", כך לפי מכתב הארגונים הפמיניסטיים. "נוסף על פשע זה גם החלטת רשויות הרווחה בעיר שהמליצו להרחיק את הילדה ל"מעון מוגן" במקום לדאוג כי הפושעים והאחראים/יות להתעללות יועמדו לדין ויורחקו לאלתר ממשרתם ומלימודיהם".

"מתוך שפורסם עד כה בכלי התקשורת, מצטיירת תמונה מזעזעת של קשר שתיקה והשתקה שנוצר על ידי הנהלת בית הספר וגורמי הרווחה בעיר כלפי ההתעללות המינית וכלפי המתעללים בילדה. על פי האמור בידיעות אלה, נוסף אל קשר השתקה זה גם הגליית הילדה מסביבתה, מתוך תפיסה של 'האשמת הקורבן', לפיה האחריות לפשע היא של הילדה ולא של אלו שפשעו בה. כך נמצאת הילדה מוענשת ועוברת התעללות לא רק על ידי אותם תלמידים, אלא גם על ידי מערכת החינוך והרווחה בעיר".

"לדאבוננו, נוצר הרושם כי הנהלת בית הספר יחד עם רשויות הרווחה בעיר תופסים את ההתעללות המינית במבט שמבזה ומאשים את קורבן ההתעללות ומגן על התוקפנים. עצם התפיסה של ההתעללות המינית כ"מעשים מיניים" וראיית האלימות המינית כנובעת ממעשה זה או אחר של הקורבן, כמוה כשיתוף פעולה אקטיבי עם המתעללים ומתן חסות ורשות להתעללותם".

המידע הראשוני הגיע במייל האדום של חדשות 2

את המידע הראשוני על הפרשה החמורה העביר לנו גולש חדשות 2 באינטרנט, באמצעות המייל האדום. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטונים, תמונות, סיפורים או קישורים לאתרים שיעניינו את כולנו. סיפור טוב עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

הסיפור במלואו: חשד לאונס מזעזע בתוך בית הספר

לסיפורים נוספים שהתפרסמו במייל האדום - לחצו כאן