צפת: תלמידות לא יצאו לטיול בגלל 70 שקלים

שתי תלמידות ממוצא אתיופי בתיכון מצפת לא הורשו לעלות על האוטובוס ולצאת לטיול השנתי של בית הספר - בגלל שלא היה להן כסף. על פי גורמים בעירייה התשלום עבור הטיול הופחת משמעותית מ-500 ל-70 שקלים, אבל משפחותיהן לא יכלו לעמוד בהוצאה. משרד החינוך בתגובה: "נקיים בירור יסודי, מקיף ומעמיק"

התלמידות לא יצאו לטיול - בגלל כסף. אילוסטרציה (חדשות 2)

שתי תלמידות תיכון אמי"ת בצפת ממוצא אתיופי לא יצאו לטיול השנתי - בגלל שלא היה להוריהן כסף למימון הטיול.

מפרטי הסיפור שהגיע לחדשות 2 במייל האדום, עולה כי שתי התלמידות נשארו מאחור כאשר כל שכבתן יצאה לטיול, גם לאחר שהופחת התשלום לטיול מ-500 ל-70 שקלים בלבד - בגלל שמשפחותיהן לא יכלו לעמוד בהוצאה הכלכלית.

מעיריית צפת נמסר כי המקרה מוכר לעירייה, אבל הובא לידיעתם רק בדיעבד. "אם היינו מכירים את הסיפור לפני היציאה לטיול, ייתכן ויכולנו לעזור במימון הספציפי הזה", אמר דובר העירייה. "בעיקרון משרד החינוך צריך לתת תשובות. האירוע ידוע לגורמים הרלוונטים והוא בטיפול".

דובר משרד החינוך במחוז הצפון, דוד גורלי, מסר בתגובה: "המשרד רואה בחומרה רבה אי הוצאת תלמידים לטיול בית ספרי מסיבות כלכליות. מנהלת מחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון, תקיים בירור יסודי, מקיף ומעמיק בפרטי האירוע ותפעל על מנת למנוע חזרה על מקרים דומים בעתיד.

המידע הראשוני הגיע במייל האדום

המידע הראשוני בנושא הועבר אלינו ע"י גולש חדשות 2 באינטרנט, באמצעות המייל האדום. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטונים, תמונות, סיפורים או קישורים לאתרים שיעניינו את כולנו. סיפור טוב עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

לסיפורים נוספים שהתפרסמו במייל האדום - לחצו כאן