שלחו אלינו את הסרטים הביתיים ממלחמת לבנון השנייה

בקיץ הזה נציין 3 שנים למלחמה שהתחילה בחטיפה והסתיימה בהפסקת אש. את התמונות סמוך לזירות לחימה ובמקומות הנפילה ראינו בשידור חי, אבל את הצילומים האישיים שלכם במקלט, במוצב ומעבר לקווים עוד לא ראינו. שלחו אלינו את הצילומים שלכם בשירות המילואים ובבית, ואת המעניינים ביותר נראה לכולם

כך היינו בקיץ 2006: חיים בין אזעקה לאזעקה (רויטרס, ארכיון)

כמעט שלוש שנים חלפו מאז אותו קיץ מסויט של 2006 שהחל בחטיפה של שני לוחמי צה"ל בגבול הצפון, התפתח למלחמה של ממש והסתיים בהפסקת אש. קיץ שסוכם בדוחות של ועדת חקירה, בפאנלים, במשדרים מיוחדים, בדיבורים על מה עברנו כעם ומה למדנו כאומה. עכשיו נותרו רק הזיכרונות מרגעים יום-יומיים בלתי אפשריים במלחמה. עדויות שאזרחים וחיילי מילואים רבים תיעדו בעצמם במצלמות הווידאו, ושמרו את הסרטונים על המדף או בתיקיות המחשב. אז אולי הגיע הזמן להוציא אותם משם?

ערוצי הטלוויזיה ואתרי האינטרנט שלחו צוותי צילום וכתבים שעבדו קשה במלחמת לבנון השנייה כדי להביא עד לבתים של כולנו את מה שהתרחש בחזית ובעורף באותם ימים. אבל לא לכל מקום הייתה להם גישה.

הם לא היו אתכם במקלט בזמן ההפצצה. הם לא היו במספרה בזמן האזעקה. הם לא היו בחדר הצפוף בבסיס לפני היציאה לקרב. הם לא שמעו את הפחד בקולכם ולא ראו את הבעת האימה על פניכם.

מציאות הזויה

הם גם לא קלטו את הבדיחות השחורות שעזרו לכם להתמודד טוב יותר עם המציאות ההזויה. הם לא ראו את הרגעים של האושר והשמחה שמצאתם בין אזעקה לאזעקה ובין התקפה להתקפה.

אבל אנחנו רוצים לראות את כל אלה, ולשתף את כולם. באוגוסט הקרוב נציין שלוש שנים למלחמת לבנון השנייה. לקראת יום השנה למלחמה, חדשות 2 באינטרנט מזמינים אתכם לשלוח את סרטי הווידאו האישיים שלכם האזרחים ושל יחידות המילואים שלכם החיילים, שמתעדים את הרגעים האישיים של ימי הלחימה - בחזית ובעורף.

שלחו אלינו באמצעות המייל האדום את הסרטונים שאתם צילמתם. אנחנו נפרסם קטעים מהסרטים המתאימים על פי שיקול דעתנו, ובכפוף להנחיות הצנזורה הצבאית. אם מסיבה טכנית לא תצליחו לשלוח את הסרטים במייל, אנא ציינו במייל את פרטיכם האישיים על מנת שנוכל ליצור עמכם קשר.

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה

הווידאופדיה: דוח וינוגרד