תיעוד: חילוץ כלב מצוק בחוף געש

צוות חילוץ של מכבי האש הוזעק היום על ידי המתרחצים בחוף געש כדי לחלץ כלב שנתקע על צוק בגובה 80 מטר - בין שמיים ובין ארץ. הכבאים ירדו בסנפלינג במורד הצוק, ליטפו את הכלב, הרגיעו אותו, והעלו אותו למעלה בריא ושלם - אך מפוחד. צפו בתיעוד החילוץ כפי שצולם על ידי גולש חדשות 2

אזרחים שהגיעו לבלות בשבת בחוף געש בנתניה, נבהלו לשמוע יללות של כלב במצוקה. כשהרימו את מבטם אל הצוקים שמעל החוף, גילו כלב לבן שנתקע על אחד הצוקים – ונמצא בסכנת חיים ממשית.

אחד מהרוחצים בים הזעיק למקום את מכבי האש כדי לחלץ את הכלב המסכן. "הוזעקנו בעקבות טלפון מאדם מסוים שמסר על כלב שלכוד על מצוק באזור מצוקים של געש", סיפר לחדשות 2 באינטרנט להב שמעון כחלון, דובר תחנת הכיבוי של נתניה.

"מיד הזנקנו צוות חילוץ שמתמחה בעבודה מסוג זה. כשהגיע הצוות, ראינו שהכלב לכוד בגובה של כ-80 מטר, כאשר נשקפת לחייו סכנה ממשית".

"הכלב הועלה למעלה בריא - אך מפוחד"
 
"הכבאים ריתקו את עצמם בעזרת חבלים וציוד סנפלינג", הוסיף כחלון. "הירידה הייתה די מסוכנת, והמחלצים נאלצו לנקוט במשנה זהירות. הם הגיעו אליו, הרגיעו אותו בעדינות והעלו אותו למעלה במצב בריא - אך עדיין מפוחד".

במכבי האש הוסיפו כי מדובר בכלב מעורב שלא יודעים למי הוא שייך, ולאחר החילוץ הם העבירו אותו לוטרינר, שיאתר את בעליו. "אנחנו רק מקווים שיחזור לבעליו ושימצא בית חם", סיכם בסיפוק דובר מכבי האש בנתניה.

יורם גפני, גולש חדשות 2 באינטרנט ששהה במקום, העביר אלינו את התמונות המרגשות באמצעות  המייל האדום של חדשות 2. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או אתר שיעניין את כולנו: סיפור טוב במיוחד יוכל גם להתפרסם, מול כל עם ישראל, בטלוויזיה.