מחלה בגן: 29 ילדים נשארו בביתם

גן טופז שבמודיעין נשאר ריק בימים האחרונים, לאחר שמרבית הילדים לא הגיעו למקום בעקבות מחלות נשימתיות בהן לקו. על פי הערכה ראשונית, הילדים נדבקו בין היתר בגלל חוסר אוורור המקום על ידי הגננות. "הילדים ישובו לגן עם החלמתם", נמסר ממשרד הבריאות

הגן נותר ריק, אילוסטרציה (AP)

לא נעים לראות גן ריק: 29 מתוך 34 ילדי גן "טופז" במודיעין לא הגיעו ביומיים האחרונים לגן לאחר שלקו בתחלואה נשימתית. על פי גורמים המעורים בנושא, הסיבה לכך היא שהילדים נדבקו בנגיף השפעת, בין היתר משום שהגננות לא אווררו את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות מיוחד של לשכת הבריאות ברמלה הגיע לאחרונה לגן על מנת לברר את סיבת היעדרותם יוצאת הדופן של מרבית הילדים, והעריך כי הרקע לתחלואה הוא ממקור נגיפי. על פי סברה נוספת, חלק ניכר מהילדים נשארו בביתם בהוראת הוריהם, מחשש להידבקות נוספת.

ממשרד הבריאות נמסר כי "בלשכת הבריאות ממשיכים לעקוב אחר מגמת התחלואה, והגננות הונחו לאוורר את המקום. הילדים מטופלים במנוחה בבתיהם, ויוכלו לשוב לפעילות שגרתית בגן עם החלמתם".

מדוברות עיריית מודיעין, מכבים-רעות נמסר בתגובה כי: "עם היוודע המצב בגן נעשתה פנייה למשרד החינוך ומשרד הבריאות. מבדיקת משרד הבריאות עלה כי מדובר בשפעת ויראלית. המשרד הנחה את צוות הגן לקבל את הילדים רק לאחר שקיבלו את אישור הרופא כי הם הבריאות".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.