"בלשים הכו ועצרו את האיש הלא נכון"

נ' מירושלים הופתע כשבאישון לילה שמע לפתע דפיקות על הדלת. הוא ירד למטה ואז, לדבריו, שמונה שוטרים התנפלו עליו סטרו לו והשכיבו אותו על הרצפה. "בהתחלה אמרו שמחפשים סמים אבל אחר כך הבנו שחושבים שהוא גנב אופנועים", סיפרה אשתו. נ' נעצר ושוחרר בתום חקירה. המשטרה: "אופנועים גנובים נקשרו לחשוד"

נעצר ושוחרר בבוקר. אילוסטרציה (רויטרס)

בני הזוג ס' מירושלים לא חשבו כשהלכו לישון שהלילה שלהם יסתיים כך. לדבריהם, בלשי משטרה ערכו חיפושים בביתם, הכו את הבעל ועצרו אותו - על לא עוול בכפו. בתום חקירה הוא שוחרר לביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ביום שני אחרי חצות נשמעו דפיקות רמות בבית המשפחה. בני הזוג שעדיין היו ערים תהו לפשר הדפיקות בשעת לילה מאוחרת ו-נ' ניגש לדלת. מהעבר השני נשמע קול שביקש ממנו להזיז את האופנועים שברשותו למטה, כדי שהוא יוכל להחנות את רכבו.

נ', שהאופנועים אינם בבעלותו, סרב לפתוח את הדלת וענה כי העניין אינו קשור אליו. "מיד אחרי הדפיקות בדלת הוא רצה לרדת כדי להבין במה מדובר", סיפרה ל', אשתו של נ' , לחדשות 2 online. "מיד התנפלו עליו כשמונה אנשי משטרה, בלשים לבושי אזרחי שלא הזדהו בהתחלה, אחד מהם סטר לו ואז השכיבו אותו על הרצפה".

"הפכו לנו את הבית"

כשהוא עדיין בהלם ממה שזה עתה אירע הכניס את השוטרים לביתו כדי שיוכלו לבצע חיפוש במקום. "הפכו לנו את הבית, ארונות, מיטות, תמונות, בהתחלה אמרו שמחפשים סמים אבל אחר כך הבנו שחושבים שהוא גנב אופנועים" שחזרה ל'. אחרי החיפוש נעצר הבעל ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה. "בסוף אחרי לילה שלם שחררו אותו בבוקר כאילו כלום"", סיפרה אשתו.

ל' מבהירה כי היא מכבדת את עבודת המשטרה בדרך כלל, ולא מבינה במה היא ובעלה חטאו. "מילא גרמו לנזקים בנפש ובגוף לי ולבעלי, אפילו סליחה לא ביקשו מאיתנו ברגע שהבינו שבעלי לא קשור לארוע? איפה הכבוד של משטרת ישראל שאמורה להגן על תושביה? זו פשוט בושה".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה לדברים: "במקרה הנ"ל מדובר בשני אופנועים הרשומים ברישומי המשטרה כגנובים שנקשרו לחשוד. בוצע מעצר ללא שימוש בכוח ללא התנגדות החשוד. החשוד הובא לתחנת משטרת מוריה ונחקר על אחזקת רכוש גנוב ובתום חקירתו שוחרר ללא אירועים חריגים".

הסיפור הגיע באמצעות הפייסבוק של חדשות 2. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.