צפת: נשים מופרדות מגברים בבית העלמין

מבקרים בבית העלמין הישן בצפת טוענים כי הפרדה מונעת מנשים להגיע אל חלק מהקברים במקום. "זו הדרת נשים", קרא אחד התושבים. במועצה הדתית בעיר הסבירו כי הכוונה היא למנוע צפיפות וערבוב בין המינים. "במקום תפילה יש הפרדה כמו בבית כנסת", הסביר עוזר רב העיר. עיריית צפת: "לא מתערבים בענייני דת"

בית העלמין בצפת

מבקרים שהגיעו לבית העלמין הישן בצפת הופתעו לגלות שלטים שמורים על הפרדה בין נשים לגברים. בעוד הנשים, לטענתם, יכולות להגיע רק אל חלק מהקברים, לגברים יש גישה רחבה יותר. "זו הדרת נשים", סיפר אחד המבקרים בבית הקברות לחדשות 2 online. במועצה הדתית של צפת הסבירו כי הכוונה היתה למנוע צפיפות ועירוב בין נשים לגברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שגילו את ההפרדה בבית העלמין בעירם, העבירו תושבי בצפת מכתב תלונה לעירייה. מנכ"ל עיריית צפת החל לערוך בירור בנושא, ושלח מכתב בעניין ליושב ראש המועצה הדתית בעיר. במועצה הדתית אמרו כי בית הקברות הוא באחריות רב העיר צפת.

"הייתי שם לפני שבועיים לצורך ביקור בקברים עתיקים, נתקלתי בזה כמה פעמים", סיפר אחד המבקרים בבית הקברות לחדשות 2 Online. "זה לא חוקי, זו הדרה. פניתי לעיריית צפת בדואר אלקטרוני אבל הם לא הגיבו. זו פשוט בושה כי זה ממומן מכספי העירייה".

מעיריית צפת נמסר בתגובה כי "העירייה לא עוסקת ומתערבת בענייני דת. בית העלמין נמצא תחת אחריות ההקדש - המועצה הדתית".

עוזר רב העיר צפת אמר בתגובה בשם המועצה הדתית: "במקום תפילה יש הפרדה כמו בבית כנסת".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.