מי צילם בתוך חדר הניתוח?

סרטון גרפי במיוחד עובר בימים האחרונים בין משתמשים ברשת וואטסאפ, ומראה טיפול בפצוע קשה בבית חולים. מבדיקת חדשות 2 Online עולה שהסרטון צולם לפני כשנתיים בביה"ח בנהריה. בית החולים: "צילום מטופלים שלא בידיעתם ובהסכמתם האישית אסורה בהחלט"

מתוך הסרטון שמפורסם בוואטסאפ (חדשות 2)

סרטון של טיפול בפצוע קשה בחדר ניתוח בבית חולים, מופץ בימים האחרונים דרך תכנת המסרים הפופלרית וואטסאפ. הדבר כמובן אסור, ועורר את תשומת לבם של רבים שנחשפו לסרטון, שמציג תוכן גרפי במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לשמוע כי מי שהחזיק במצלמה הסלולרית עדכן את אנשי הצוות הרפואי על כך - אך אלה לא מנעו את הצילום, למרות ההנחיות הברורות בנושא. לא ברור אם הטיפול צולם באישורו של המטופל.

הסרטון, מתברר, צולם לפני כשנתיים בבית החולים בנהריה. "איך קורה שסרטון כזה קשה לצפייה ופרטי מופץ למשתמשים רבים?", אמר לחדשות 2 Online אדם שנחשף אליו. "אני בטוח שהמטופל לא היה רוצה שזה יגיע לכולם, ספק אם הוא בכלל יודע שצולם".

מהמרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה נמסר בתגובה: "בבדיקה שערכנו עולה, כי מדובר בסרטון שצולם לפני למעלה משנתיים בחדר ההלם הישן של ביה"ח. צילום מטופלים שלא בידיעתם ובהסכמתם האישית (או הסכמת מלוויהם) אסורה בהחלט במחלקות המרכז הרפואי, והנושא מרוענן מעת לעת בקרב הצוות המטפל. מצפייה בסרטון מתברר, כי אכן בחדר נכח אדם שצילם את הטיפול (לא ניתוח), בניגוד להנחיות, ומאחר ועברו כאמור כשנתיים, אין באפשרותנו לברר מי צילם. נציין עוד, כי למרות שנעשתה פנייה לצוות בה נאמר כי הם מצולמים, ניכר שעקב עיסוקם בטיפול הם לא שמו לב לכך או לא שמעו את שנאמר".

ממשרד הבריאות נמסר כי "כמו בכל בתי החולים, צילום מטופלים שלא בידיעתם או בהסכמתם אסור בהחלט והנושא מרוענן מעת לעת בצוותי בתי החולים. כמו כן ניתן לציין מצפייה בסרטון כי לא נראה עידוד או שיתוף פעולה לצורכי הצילום מהצוות הרפואי".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.