מדוע הושארו בלוני גז ברכב בנתניה?

תושבים התלוננו כי הבחינו בבלוני גז שהונחו במשך זמן רב במכונית בשחנה בסמוך לבית מגוריהם. לדבריהם, השוטרים השאירו את הבלונים בתוך הרכב - והסתפקו במתן דוח. רק כעבור יומיים פינתה המשטרה את המפגע המסוכן. "מדוע חיכו זמן רב כל כך?", שאלו

תושבי בניין מגורים בנתניה דיווחו למשטרה על הימצאות בלוני גז ברכב החונה סמוך לביתם במשך זמן ממושך. אלא שלטענתם המשטרה הסתפקה בבדיקה קצרה בלבד והשיבה את בלוני הגז המסוכנים בחזרה אל הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כיומיים הבחין מאור יהודאי, תושב העיר, בריח חריף בבניין מגוריו ברחוב בן אליעזר. אנשי חברת הגז הגיעו למקום במהירות והעריכו כי מישהו ניסה לגנוב גז והשאיר את הבלונים פתוחים, זאת לנוכח המנעול הפרוץ שהתגלה בזירה. דיירי הבניין חשדו כי קיים קשר בין האירוע לבין כלי רכב לבן שחונה במשך כחודש מחוץ לבניין. לאחר בדיקה קצרה התברר: בתוך המכונית נמצאו בלונים ומכל גז גדול שהוסתרו תחת שמיכה.

"התקשרנו למשטרה, שהגיעה ופרצה את הרכב", סיפר יהודאי. "השוטרים הגיעו למקום, ערכו בדיקות וגילו שהבלונים והמכל מלאים בגז. למרות זאת, הם החזירו את הבלונים לרכב, מילאו דוח 'חפץ חשוד' ועזבו את המקום", שחזר.

מאוחר יותר הבחינו השכנים באדם זר באזור הרכב החשוד, שנאסף על ידי רכב נוסף - זהה לחלוטין לרכב הלבן החונה. הם העבירו את מספרו של הרכב למשטרה, אך שם לדבריהם, ציינו כי מאחר והבלונים לא מחוברים לשום מתקן - לא מדובר בעבירה על החוק ולא הם אלה שצריכים לפנות את הבלונים.

המשטרה: "הרכב חנה כחוק"

יהודאי הדגיש כי מעבר לחשש שנגנב גז מבית מגוריו, הרי שבהשארת הבלונים ברכב במשך תקופה ארוכה קיימת סכנה גדולה. את הדברים אישר גורם בשירותי הכיבוי שאמר כי מעבר לסכנת ההתחממות ברכב, קיים חשש שהבלונים לא היו תקיניים ולא צוידו בפורק לחץ. "במצב שכזה העלייה בלחץ גורמת לביקוע ולפיצוץ שעשוי להסתיים באסון", הסביר הגורם שהדגיש כי במקרים מסוג זה יש לפנות לשירותי הכיבוי ולמשטרה.

רק לאחר יומיים שבמהלכם נעשו מספר פניות חוזרות ונשנות מצד התושבים, שוטרים פרצו את הרכב והוצאו ממנו בלוני הגז. "מדוע זה נמשך זמן רב כל כך?", שאל יהודאי. "פנינו כל כך הרבה פעמים למשטרה, זה יכל להסתיים באסון. צריך לחכות שמישהו ייהרג בגלל שאף אחד לא התייחס בזמן?", אמר.

מהמשטרה נמסר כי תלונות התושבים נבדקו על ידי השוטרים. "בעקבות דיווח שהתקבל בתחנת המשטרה בנתניה על ידי תושב העיר בגין חשד לדליפת בלוני גז הנמצאים ברכב ואדם חשוד שהסתובב בסמוך הגיעו למקום שוטרי סיור וחבלן. הרכב ותכולתו נבדקו ולא נמצאה דליפת גז כפי שדווח", ציינו במשטרה והבהירו כי "מבדיקה עלה כי מדובר ברכב חברה שחנה כחוק". בהמשך הוסיפו במשטרה כי הפנו את העניין לגורמי האכיפה בעיריית נתניה, שפינו את בלוני הגז תוך סיוע משטרתי בפריצת הרכב.

מעיריית נתניה נמסר הנושא הובא לידיעתם לאחר פניית חדשות 2 Online בעניין. "הנושא אינו מצוי תחת תחומי העירייה, אך יחד עם זאת איננו מרפים ידינו מטיפול מאירועים מסוג זה. בהנחיית הנהלת העירייה, אנשי המקצוע מטעמנו מלווים את מפגעים כאלו עם הגורמים הרלוונטים עד להשלמת הטיפול", הבהירו.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.