תו החניה טרם חודש, הנכים מתניידים בטרמפים

במשרד התחבורה אומרים כי הוצאת תו נכה לוקחת 7-5 ימי עבודה, אך אם ובנה מהצפון טוענים כי נאמר להם להמתין לחידוש התו כחודש עד חודש וחצי. "אנחנו נאלצים להתנייד בטרמפים", סיפרו על הקושי בהיעדר תו חניה זמני. אחד מארגוני הנכים: לעתים זה לוקח שלושה חודשים אפילו

"לוקח לפעמים שלושה חודשים" (AP)

אם ובנה, שניהם נכים המתגוררים בצפון ונושאים תו נכה לרכב, רכשו רכב חדש והגיעו למשרד הרישוי כדי לקבל תו חניה. הם נדהמו לגלות שיאלצו לחכות חודש עד לקבלתו, ועז אז לא יוכלו להשתמש בחניות המסומנות לנכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים הגיעו עם תו הנכה לרכב הישן למשרד הרישוי בחיפה, שם נלקחו מהם התעודות הישנות - במטרה לעדכנן. "אתם לא נותנים לנו משהו זמני בינתיים?", שאלה האם. "לא, זה ייקח חודש עד חודש וחצי", נאמר לה, לדבריה, בתגובה.

האם לא ויתרה. יום לאחר מכן התקשרה למשרד הרישוי, שם הסבירו לה לטענתה כי מדובר בבעיה מוכרת. בימים האחרונים היא ובנה נאלצים להתנייד באמצעות טרמפים ומגלים קשיים רבים בדרכים. "אמרו לי שאני לא היחידה, וזה לא מעניין אותם בכלל", היא סיפרה לחדשות 2 Online.

לטענתה, המליצו לה לא לנהוג או לחנות עד שהיא מקבלת את התעודה: "זה פשוט מצב לא נורמלי, כל פעם נוסעים ומחזירים אותי וזה עוצר לי את שגרת החיים".

"מניסיוני זה לוקח אפילו שלושה חודשים", אמר בתגובה עו"ד עמי שחף, היועץ המשפטי של ארגון הגג של ארגוני הנכים בישראל. "הם יתרצו את זה בביורוקרטיה ובמחסור בכוח אדם - כי אין סיבה שזה ייקח כל כך הרבה זמן". לדבריו, גם בעבר הארגון קיבל תלונות על משך הזמן שלוקח לקבל תו חנייה לנכים.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי "הנפקת תג חדש לנכה אורכת בין ארבעה עד שבעה ימי עבודה בלבד".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.