צעירים מטבריה: הותקפנו ונפצענו בגלל קללה שלא אמרנו

שני הצעירים שוחחו ביניהם ברחוב, ואז לטענתם הסתערה עליהם חבורת נערים. הם חשבו ששמעו אותם מקללים והתנפלו עם סכין ואמסטף. התגרה הסתיימה בבית חולים - ובתלונה במשטרה

תקפו בסכין, ארכיון (רויטרס)

י' ו-ד', שני צעירים בני 22 מטבריה, התלוננו במשטרה לאחר שלטענתם הותקפו על ידי נערים בעיר לאחר שחשבו ששמעו אותם מסננים קללה לכיוונם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה התחיל משיחה עם ד' על תל אביב אליה עבר לאחרונה", סיפר י' לחדשות 2 באינטרנט. "בדיוק יצאנו ממונית שירות, ו-ד' המשיך את השיחה ואמר את הביטוי 'שוק תרבות'. אחד הילדים שעמד להיכנס למונית שאל אותי - 'קראת לי שרמוטה?', אמרנו לו שלא, אבל הוא הוציא סכין יפנית ורץ לעברנו".

כשהחל העימות הפיזי, ניסו מספר עוברי אורח להפריד ביניהם, אך ללא הצלחה. "הוא התקרב אליי והדפתי אותו, ואז הוא חתך אותי ביד עם הסכין היפנית", תיאר י'. "ואז יצאו עוד שניים-שלושה ילדים מהמונית והצטרפו לצד שלו".

כתוצאה מהתקיפה הברוטלית, י' נזקק לתפרים בראשו, נשברה לו שן והוא סובל מחתך בידו. ד' חברו נדקר גם הוא ביד ונגרם לו חתך באורך של 10 ס"מ. התקיפה הסתיימה, לדברי י', לאחר שד' חייג למשטרה. "כשהנערים שמעו את המילה 'משטרה' הם ברחו", סיפר. 

אחד מהצעירים שנפצעו (המייל האדום)

לא מחפשים מכות

שני הצעירים ניגשו לתחנת מגן דוד אדום לקבלת טיפול, משם הופנה י' לבית חולים. "בדקו שאין לי זעזוע מוח, הפגישו אותי עם אורטופד ושיחררו אותי הביתה", אמר.

י' ניגש עם אביו למשטרה על מנת להגיש תלונה, ולדבריו הוא יודע את שמו של אחד התוקפים. ג', אחיו הגדול של י', אמר לחדשות 2 באינטרנט כי הוא "חושש שהמשטרה לא תחקור את המקרה וזה ייסגר מחוסר עניין לציבור".  "אחי ו-ד' הם ילדים טובים ולא מסתבכים במכות", הוסיף.

"זה ממש לא מקרה נדיר - הילדים האלה חיפשו מכות", טוען י'. "אנחנו לא אנשים אלימים - אין לנו תיקים במשטרה. אנחנו לא חיפשנו מכות. אחד מהם הסתובב עם אמסטף ושני עם סכין יפנית - אז אני מניח שזו לא הפעם הראשונה שהם מסתבכים".

במשטרת טבריה אישרו את דבר הגשת התלונה ועדכנו כי "היא הועברה לטיפול הגורמים המקצועיים - במקביל נמשכים מאמצי איתור החשוד". 

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.