אותת לנהגים בשל נהיגה פרועה, ונשאר בלי מפתחות הרכב

ש' אותת לשני ג'יפים שהשתוללו על הכביש בין נתיבות לשדרות. בתגובה ניסו הנהגים להוריד אותו מהכביש וחסמו אותו. כשחש בסכנת חיים התקשר למשטרה, אך הניידת בוששה מלהגיע. בינתיים, דפקו הנהגים על חלונות רכבו, איימו עליו במתכת חדה, לקחו את המפתחות ונמלטו. "זה יכול היה להיגמר ברצח", אמר. אחד החשודים נעצר

אחד הג'יפים על הכביש (חדשות 2)

השבת של ש' יכלה להיגמר אחרת. שני ג'יפים שהשתוללו על הכביש בין נתיבות לשדרות סיכנו את חייו וחיי ילדיו. אחרי שאותת לאזהרה חסמו אותו, דפקו על חלונות הרכב, ואף לדבריו איימו עליו במתכת חדה. כל העת היה על הקו עם המשטרה, אך לטענתו, למשטרה לקח זמן רב להגיע ולסייע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירוע התרחש בשבת בצהריים בשעה שש', אשתו ושלושת ילדיהם עשו דרכם על הכביש ונתקלו בנהיגה פרועה של שני ג'יפים. "אותתנו להם לאחר שהם בלמו בלימת פתע וסיכנו אותנו", סיפר ש'. "הם ניסו להוריד אותנו מהכביש, כמו בסרטי אקשן, במשך 20 דקות - בגלל האיתות".

כשחשו שהם נתונים בסכנה, התקשרה המשפחה למשטרה. "אמרנו להם שאנחנו בסכנת חיים ושמנסים להוריד אותנו מהכביש", אמר האב. "אבל המשטרה לא הגיעה בזמן". ש' מספר כי כל העת היו איתם שוטרים על הקו, אך אף ניידת לא הופיעה.

"חסמו אותנו ודפקו על החלון"

"פתאום הג'יפים עצרו, חסמו אותנו משני הצדדים של הרכב והתחילו לדפוק על החלון", שחזר ש' את רגעי הפחד. האב החליט לפתוח את החלון, ואז, לדבריו, דרשו הנהגים שימסרו לידיהם את הטלפון הנייד מאחר שלטענתם צילמו את כלי הרכב.

"אשתי אמרה להם שלא צילמנו אותם ושיעזבו אותנו", סיפר ש', "אז הם לקחו את המפתחות מהסוויץ' וברחו". אבל בכך לא תמו הדברים. לפתע, מספר האזרח, הגיע אחד הנהגים עם מתכת חדה בידו. "הוא ביקש ממני לצאת מהמכונית ואמר לי לבוא כדי שיחזיר לי את המפתחות", שחזר. "אמרתי שהמשטרה בדרך ושאם הוא רוצה שיזרוק את המפתחות רחוק מאתנו".

אבל זה לא עזר. נהגי הג'יפים נמלטו מהמקום כשבידיהם המפתחות. "המשטרה הגיעה 5 דקות לאחר מכן", סיפר ש' לחדשות 2 באינטרנט. "אמרו לנו ללכת ולהגיש תלונה. המפתחות עדיין אצלם".

"אם לא הייתי נוהג באיפוק זה היה מסתיים ברצח", טוען ש'. "זה עצוב שלמשטרה ניתנה התרעה של 20 דקות והם פשוט לא היו שם בשבילנו".

המשטרה: "האירוע טופל במהירות"

מהמשטרה נמסר בתגובה: "דינן של טענות הפונים להידחות על הסף. האירוע טופל במהירות כאשר מרגע קבלת ההודעה במוקד המשטרה ועד הגעה של ניידת, אשר פגשה במודיע, חלפו 13 דקות בלבד - זאת בשל חומרת הדברים שעלו בדיווח".

עוד ציינו במשטרה כי "יש לזכור שהאירוע התרחש בכביש בין עירוני הנמצא במרחק רב מתחנת משטרה קרובה. אולם, נוכח חומרת הדברים, תעדפה המשטרה את האירוע האמור, על פני אירועים אחרים, והגיעה כאמור במהירות האפשרית תוך דקות ספורות. זאת ועוד, עם הגעת השוטרים למודיע הובאו בני המשפחה אל תחנת משטרת שדרות שם טופלו, לאחר ששהו בחום בחוץ ואף הוצע להסיע את המודיע אל ביתו לקחת את המפתחות הרזרביים, אולם הוא סרב והסתייע בבן משפחה".

במרחב לכיש הוסיפו כי בסופו של דבר "בפעילות מאומצת של תחנת משטרת שדרות נעצר אדם בחשד שנהג באחד הרכבים המעורבים באירוע. זהות החשוד הנוסף ידועה למשטרה ומתבצעות פעולות לאיתורו. טיפול המשטרה היה מהיר, מקצועי וללא דופי".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.