בן 8 איים בסכין על חברו לכיתה

תלמיד שהתקוטט עם חברו לספסל הלימודים איים לפגוע בו באמצעות אולר שהביא לכיתה מול עיני הילדים ההמומים - והושעה ליום אחד. ההורים מוחים: "ביה"ס השתיק את המקרה ולא דיווח לנו על הטיפול. הם לא מצליחים להתמודד עם האלימות בכיתה". משרד החינוך: "האירוע יטופל על ידי הגורמים המקצועיים"

תלמיד איים בסכין על חברו, אילוסטרציה (שאטרסטוק)

ויכוח בין תלמידי כיתה ב' בבית ספר יסודי באחד הקיבוצים באזור הכינרת כמעט התפתח לקרב סכינים, לאחר שאחד הילדים איים על חברו באמצעות אולר שהביא לכיתה. ההורים זועמים: "בית הספר לא מצליח למצוא פתרון הולם לבעיית האלימות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בשבוע שעבר באחת ההפסקות. בין שני הילדים בני ה-8 התגלע ויכוח שגלש לפסים אלימים, כשבשלב מסוים הוציא אחד מהם אולר מתיקו האישי ואיים לפגוע באמצעותו בחברו לכיתה - מול עיני התלמידים ההמומים.

ההורים: "בית הספר מנסה להשתיק את הסיפור"

"האלימות לא מטופלת", אילוסטרציה (רויטרס)
"מורה אחת ניסתה לקחת ממנו את הסכין", סיפרה אמה של אחת התלמידות שהייתה עדה לאירוע האלים. "אך בסופו של דבר נדרשו מספר אנשי הוראה בכדי לסיים את התקרית. לא האמנו כששמענו על זה". לטענת ההורים, למרות חומרת האירוע הסתפק בית הספר בעונש קל בלבד: השעיית התלמיד ליום אחד. בנוסף הם זועמים על כך שההנהלה לא עדכנה אותם בהשתלשלות האירועים ולא הציעה פתרון הולם. "הם מנסים להשתיק את הסיפור", מטיחה אחת האמהות בכעס, "אף אחד לא אמר לנו כיצד הדברים נסגרו ונאלצנו להתעדכן מהילדים שלנו. לא ייתכן שאף אחד בבית הספר לא ידווח על הנעשה".

לדברי ההורים לא מדובר באירוע נקודתי. "כל פעם אנחנו שומעים על מקרה אחר", הם מציינים, "פעם אחת גילינו שהתלמידים מעיפים כיסאות אחד על השני, ובפעמים אחרות זה פשוט מסתכם במכות. הם פשוט לא יודעים להתמודד עם האלימות".

כעת דורשים ההורים מבית הספר לספק פתרון הולם. "אם ישנם תלמידים שלא ניתן להתמודד עמם, צריך לשקול להפנותם למסגרות חינוכיות אחרות. הפעם זה הסתיים באיום בסכין, מחר זה עלול להיגמר בצורה אחרת לגמרי", הם מזהירים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "האירוע טופל באופן מיידי על ידי בית הספר הן בהיבט המשמעתי והן בהיבט הדיווח אל מול הגורמים הרלוונטיים. בית הספר יכנס את גורמי המקצוע העומדים לרשותו כדי ללמוד מהמקרה ולמנוע הישנותו בעתיד". עוד אומרים במשרד החינוך כי בית הספר ילווה על ידי השירות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך, בהתאם לצרכים שיעלו.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.