בטון פרץ את הקיר ומילא את סלון הקשיש

בנימין שאולוב בן ה-92 חי בסיוט. מאז החלו שכניו לשפץ את דירתם הוא מתמודד עם קירות שנפרצים. השיא - בטון שנשפך פנימה דרך הקיר המשותף. "הכל פרץ החוצה על כל הרהיטים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. במשפחה חוששים לשלומו

מאז החלו שיפוצים בדירת שכניו, בנימין שאולוב בן ה-92 מתל אביב חי בסיוט. קירות ביתו נפרצים, מים נשפכים פנימה וסדקים נפערים בכל מקום. השיא הגיע כאשר אתמול פרץ בטון מתוך הקיר המשותף ומילא את הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשעה 15:00 נכנסתי הביתה וראיתי שכל הקיר נפרץ, ובטון ששפכו מאחוריו פרץ החוצה על כל הרהיטים והסביבה", סיפר שאולוב לחדשות 2 באינטרנט. הקשיש, שאשתו חולה בסרטן ומאושפזת בבית החולים, נותר לבדו המום.

"סבא הזעיק את אמא ואמר 'בואי מהר קרה משהו'- חשבנו שקרה לו משהו לו חס וחלילה", סיפר הנכד רועי רביץ על שאירע. כשהאם הגיעה למקום, היא ראתה את כל הקיר פרוץ ואת הבטון על הספה. "סבא שלי יושב הרבה על הספה הזו", אמר רביץ. "זה נס גדול שהוא לא ישב עליה באותו הרגע".

שאולוב ומשפחתו מיהרו להזעיק את הקבלנים והפועלים מהדירה הסמוכה. "הם נבהלו מכל זה והיו מעוניינים תכף לחסל את הכל, שלא יראו", סיפר הקשיש. לדבריו, הביאו הקבלנים פועלים שקדחו את הבטון שכבר הספיק בחלקו להתייבש. "הם מילאו דליים והוציאו את כל הבטון החוצה - במשך שלוש שעות".

בין היתר נאלץ הסב להתמודד עם הנזק שנגרם לשטיחים שהוא מחזיק בבית, שממכירתם הוא מתקיים. "הם לא עזרו בניקיון, נשארו סימנים על הכל", טען הנכד. "יש פה הרבה ציוד של סבא וסבתא שלי שזה המשכורת והעבודה שלהם - השטיחים".

"יכולות להיות עוד הפתעות"

אין זו הפעם הראשונה ששאולוב בן ה-92 מתמודד עם פריצות לקיר דירתו בשל השיפוצים הסמוכים. "בפעם הראשונה נפרץ פה הקיר לפני כחצי שנה", נזכר הסב. "זה היה משהו קטן יחסית והם באו תכף וסגרו אותו". שאולוב התמודד גם עם מים שפרצו פנימה וסדקים רבים שעליו לסתום.

"הם יכולים להיפתח בעוד חצי שנה", אמר בייאוש, "יכולות להיות גם הפתעות אחרות. הם צריכים לקחת בחשבון שכשהם שופכים מים מלמעלה זה יוצא, שלא יפרוץ עוד פעם".

המשפחה, המתנהלת בין הטיפול בסבתא בבית החולים לבין הסיוע לסב - חוששת לשלומו. "סבא שלי לא הולך לשבת על הספה הזו בזמן הקרוב, לא ליד הקיר הזה לפחות בשנה שנתיים הקרובות", הצהיר הנכד.

הבעלים של קבוצת "אגוז" איציק בן משה אמר בתגובה: "אני מנהל אדמיניסטרטיבי של קבוצת הרכישה ואיני עוסק בנושאי בניה והנדסה". הקבלן הראשי עימאד מחמיד בחר שלא להגיב לידיעה.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.