הפאנטון מזרחי? אין כניסה למסיבה

מור, מיכאל ורוסטי רצו להשתתף במסיבת קיץ באילת וביקשו להזמין כרטיסים, אלא שהתשובה מצד הפקת האירוע השאירה אותם המומים – והכול בגלל שיר המתנה של משה פרץ בנייד. "ברגע שהתקשרתי ושמעתי את הצליל החלטתי שאני לא רוצה אתכם שם", אמר הנציג למיכאל לאחר שציין שאזלו הכרטיסים. ההפקה: "זו מסיבה פרטית". כך זה נשמע

שלושה צעירים מבאר שבע שביקשו לבלות במסיבת ענק במסיבת סוף שבוע באילת הופתעו לקבל "טיפ" מהפקת האירוע: להחליף את צליל ההמתנה במכשיר הסלולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע נתקל מור אוחיון בהזמנה בעמוד הפייסבוק שלו להפקת summer love -, שכוללת סוף שבוע שלם במלון באילת עם מסיבות בריכה והופעות של תקליטנים והרכבים מוזיקליים מהארץ ומהעולם.

מור וחבריו, מיכאל סקבורצור ורוסטי פרסוב, התקשרו למספר הטלפון של המארגנים, ביקשו לברר פרטים על האירוע ולהזמין מקומות לחמישה. תחילה נאמר להם כי אין מקומות זמינים ושינסו להתקשר בעוד שבוע וחצי כדי לברר אם ישנם כרטיסים למסיבה. אך בזאת לא הסתיימה השיחה.

מיכאל, שמאוד רצה להשתתף באירוע, התעקש בשיחת הטלפון עם מפיק האירוע ושאל אם בכל זאת ניתן יהיה להזמין סוויטה לחמישה משתתפים. המפיק ענה בשלילה והוסיף: "אני יכול לתת לך המלצה? כשמתקשרים אליך, תחליף את השיר".

"ממתי מסננים בגלל מוזיקה בנייד?"

מיכאל המופתע ביקש לדעת מדוע הציע לו המפיק לשנות את צליל ההמתנה הנעימה בנייד שלו - השיר "הראשונה" של משה פרץ, ואז ענה לו האחרון: "אתה יודע, מזרחית, ערסים, פרחים". כשציין מיכאל שהוא אשכנזי ממוצא רוסי, המפיק פקפק: "אשכנזי אתה בטוח לא".

בהמשך השיחה הציע מיכאל כי הוא וחבריו ישלמו אפילו מחיר גבוה יותר מהמחיר המבוקש עבור הסוויטה, אך גם הצעה זו נדחתה מצד המפיק: "אגיד לך את זה בפנים, תיקח את זה בסבבה. ברגע שהתקשרתי ושמעתי את הצליל הזה. החלטתי שאני לא רוצה אתכם שם, זאת האמת".

"היינו בשוק מהדברים האלה", מספר רוסטי, "ממתי מסננים מישהו בגלל צליל חיוג?" גם מיכאל עדיין מתקשה להירגע: "לפעמים שופטים אותך על פי לבוש או ההתנהגות, לזה כבר התרגלנו. אבל כאן מדובר בשיא. אנשים רוצים לשלם כסף בשביל להיכנס למסיבה ואומרים להם לא בגלל מוזיקה בטלפון נייד? איפה נשמע כזה דבר?"

"שירתנו בצבא, למדנו באוניברסיטה, אנחנו אנשים עובדים. גדלנו ביחד, אחד מרוקאי, השני רוסי ואחר הוא פרסי. מה זה משנה? ולמי אכפת איזה מוזיקה אנחנו שומעים?", תוהה מור. "זו הזמנה שקיבלתי בפייסבוק למסיבה גדולה במלון, לא בבית פרטי של מישהו.

"כולם בישראל שומעים מזרחית ואת משה פרץ. זה לא משנה אם אתה מזרחי או אשכנזי. לא תכננו ללכת למסיבה מזרחית, רצינו לבוא למסיבה עם מוזיקה טובה. זה שאני שומע גם מזרחית זה אומר שאני לא אוהב או מתחבר גם לסגנונות אחרים? זה אומר שאנחנו לא בסדר? שלא צריכים להכניס אותנו למסיבה?"

ההפקה: זו מסיבה פרטית

מהפקת האירוע נמסר בתגובה: "מדובר במסיבה פרטית לחברים שלנו ולחברים של האורחים. אין מכירת כרטיסים לאירוע, אלא הזמנות מראש. כל החדרים אזלו. מדובר בהפקה גדולה ומושקעת שנערכת במשך שלושה ימים במלון סגור, ולשם כך הזמנו את Dj Nicolas במיוחד מפסטיבל Tommorowland. יחד עם פרפורמרים מעולם ההיפ הופ, הוא מאפיין את הקו המוזיקלי של המסיבה הזו.

"כשאנו מביאים אמן מחו"ל הוא מצפה לקהל שמעריץ ומכיר את המוזיקה שלו. אנחנו דואגים לתת גם להם ולאורחים את החוויה הטובה ביותר. ההפקה קיימת כבר חמש שנים, מעולם לא קיבלנו שום תלונה על אפליה. לראיה אפשר לבדוק שיש לנו קהל גם מעדות המזרח שמתחבר לסוג המוזיקה שתנוגן במסיבה הקרובה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.