החופשה הפכה לסיוט: נחיל ארבה פשט על המלון באילת

חגבי ארבה שפשוט בימים האחרונים על חופה הדרומי של אילת, תוקפים את בתי המלון באזור ומשאיר את המבקרים הרבים, שקיוו ליהנות ממזג האוויר הקיצי, חסרי אונים. "הם היו פשוט בכל מקום, אנשים היו כלואים בתוך בית המלון", סיפרה אחת הנופשות בעיר

גשם של חגבים: מאות ישראלים שהגיעו בימים האחרונים לנופש במלון "הנסיכה" באילת, הופתעו לגלות שבמקום שמיים שטופי שמש, מעל בית המלון היו השמיים דווקא שטופי חגבי ארבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריקי חזיזה, שהגיעה אתמול לאילת לחופשה בת שלושה ימים עם בן זוגה, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי המבקרים הרבים במלון "הנסיכה" התקשו ליהנות מחופשתם בשל מטרד החגבים: "הם היו פשוט בכל מקום, על חלונות בית המלון, בתוך הפילטרים של הבריכה, על השמשיות, על הכיסאות. הבוקר ראיתי ילדה קטנה בבריכה שעל גלגל ההצלה שלה היו עשרות חגבים".

"בהתחלה ניסינו ליהנות למרות החרקים המעופפים האלה, והיו עוד כמה אנשים בודדים שניסו להתעלם, אבל זה פשוט היה מגעיל", המשיכה ריקי. בסופו של דבר אנשים נשארו במלון ולא יצאו ממנו, ומכיוון שהמלון יחסית מרוחק ממרכז העיר אנשים פשוט היו כלואים".

נחילי הארבה שנשארו בישראל מאז המכה הגדולה שפקדה את הארץ בפסח, התנחלו הימים האחרונים בשני מוקדים עיקריים - קיבוץ יהל שבערבה ובחופה הדרומי של אילת. בתחילת השבוע החל משרד החקלאות בריסוס מוגבר של הארבה באזור, אך התוצאות עדיין לא מורגשות בשטח.

חגב חונה על קיר המלון, היום (המייל האדום)
כשאורחי בית המלון פנו להנהלה על מנת לקבל מענה לבעיית החגבים, מרביתם לא קיבלו מענה. "כל האנשים במלון הלכו ללובי והתחילו לצעוק, כל החופשה התקלקלה כי התעסקנו רק בזה כל הימים האלה. רק לאחר התעקשות עקבית שלנו ושל כמה מבקרים נוספים העבירו בודדים מאיתנו לבית מלון אחר במרכז העיר, אבל הרבה אנשים נשארו שם חסרי אונים", סיפרה ריקי.

ממלון "הנסיכה" נמסר בתגובה: "בכל האזור, ומכאן שגם בבתי המלון שבטווח, אכן הופיעה להקת ארבה. הגורמים המוסמכים, קרי עיריית אילת ומשרד החקלאות מודעים לנושא. במלון הנסיכה אורחים אשר בקשו היום לעבור מלון נענו ברצון ובאופן מיידי, והנהלת המלון סייעה ומסייעת להם לעבור למלון אחר. אורחים רבים העדיפו להישאר במלון, וזאת לאור העובדה שהארבה לא מתקרב לבני האדם אלא לצמחייה בלבד".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.