ד' נאבק בביורוקרטיה: "לוויתי כסף ומחפשים אותי, הצבא מתעלם"

המערכת הצבאית אילצה את ד' ללוות אלפי שקלים, לאחר שבצה"ל לא שילמו לו תוספת על פי הנהלים - כשאשתו נכנסה להריון. "המלווים מחפשים אותי בנרות, אין לי סיוע", הוא סיפר למקורביו

"מחפשים אותי בגלל החובות". ד' (חדשות 2)

כבר מספר חודשים שד', שמשרת כנהג בדרום הארץ, נאבק בביורוקרטיה הצבאית ללא הצלחה. אשתו נכנסה להריון לפני שבעה חודשים וכבר לפני ארבעה חודשים היה אמור לקבל בשל כך תוספת שכר מצה"ל, שבינתיים מעכב את בקשתו. הוא לווה אלפי שקלים - ומתקשה לעמוד בלחץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ד' ואשתו גרים בבית אמו שבבאר שבע, בשל מצבם הכלכלי. היום הוא משתכר כ-500 שקלים לערך בחודש, שבעזרתם הוא מחזיר הלוואות ומממן לאשתו בדיקות. התוספת שמגיעה לו הייתה מקפיצה את שכרו באלפי שקלים. "אנשים מחפשים אותי בנרות ואין לי שום סיוע, אני חושש מה יהיה בעתיד", הוא סיפר למקורביו.

מיד כשהיה זכאי לקבל את הכסף פנה ד' לקצינת הת"ש. "שללו לי את הבקשה כי אמא שלי השתמשה לי בכרטיס האשראי ועכשיו לקחו מספר שבועות עד שהסכימו לשלוח בקשה נוספת", הוא מסביר. לדבריו, המפקד הישיר שלו ניסה לסייע לו, אך הקשיים התגלו דווקא במדור הת"ש (תנאי שירות): "אני כל הזמן אומר למלווים שכשיהיה לי את הכסף אני אחזיר להם אבל הם כבר כועסים, כרגע אין לי סיוע בכלל".

בעקבות הפנייה: החייל זומן לפגישה

מדובר צה"ל נמסר כי "מטעמי צנעת הפרט לא נוכל לפרט בעניינו של החייל אך נדגיש כי בקשתו התקבלה ומטופלת". גורם צבאי הסביר כי "על פי נהלי הצבא לבקשת תשלומי משפחה, המיועדים לאפשר לחייל ולמשפחתו קיום ראוי, קיימים מספר קריטריונים ולפיכך נבחנו הוצאותיו של החייל בהן התגלה כי הוצאותיו בסעיפים המוגדרים כמותרות, גבוהות משמעותית מהנורמה המקובלת".

לדבריו, בהתחשב במצבו של החייל הוגשה בקשה לוועדה לבחינת מקרים חריגים אשר צפויה להכריע בעניין בימים הקרובים. לכשתתקבל התשובה היא תועבר אל החייל במישורים המקובלים. החייל זומן לשיחה שתתקיים היום אחר הצהריים בה יוצעו פתרונות למקום מגורים חלופי של החייל.

אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.