מבצע אייפד: צפו במרדף אחרי הגנב בחוף הים

אייפד נגנב מרכבו של חי כהן בתל אביב, והוא החליט לא לוותר. חי הפעיל תוכנה שגורמת למכשיר הגנוב להשמיע צפצוף והבין שהחשוד בים. הוא גייס לעזרתו את משמר החופים ובסיוע טרקטורון יצאו לחיפושים עד ששמעו קול צפצוף מתיקו של אחד המתרחצים שנמלט למים. שוטרים שהגיעו רכובים על אופנועים עצרו אותו. הכל תועד

מה שהתחיל בגניבת אייפד הסתיים במרדף על חוף הים עם טרקטורון ואופנועים. חי כהן נדהם לגלות כי האייפד שלו נגנב בלב תל אביב. תוכנה לאיתור מכשירים חכמים גילתה את האייפד באזור הים. חי לא היסס, גייס את משמר החופים ובעזרת טרקטורון יצאו לחפש את הגנב. קול של צפצוף שבקע מתיקו של אחד המתרחצים חשף את החשוד ושוטרים שלפו אותו מהמים - הכל לעיני המצלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בצהרי היום ברחוב הכובשים בעיר. חי, סוכן ביטוח במקצועו, בדיוק החנה את רכבו והתכונן ללחוץ על השלט שנועל את האוטו, כשהגנב הכניס את היד לרכב ושלף את האייפד. כשהבין מה קרה החליט חי להפעיל את תוכנת "find my iphone i cloud", המאתרת את המכשיר באמצעות צפצוף.

האפליקצייה שלחה אותו אל מגדלי האופרה. כשהגיע למקום לא ראה את החשוד. הפעם הראתה התוכנה כי הגנב כנראה עשה את דרכו לים. "סיירתי בחוף ירושלים ופתאום פנה אליי בחור נסער", סיפר סגן רכז חוף במשמר החופים מושיקו דואק על המפגש עם חי. חי פנה לעזרתו של דואק והשניים החלו לסרוק את החוף בעזרת טרקטורון בין המוני המתרחצים.

 

השוטרים דהרו על אופנועים, החשוד נכנס למים

בשלב מסויים סייר נוסף במשמר החופים החליט להיחלץ לעזרתם. "ראיתי את הנקודה בתוכנה וניסיתי לדמיין איפה היא", סיפר הסייר ברק יוחאי. יחד עם חי הלך על החוף וניסה לאתר את האייפד בעזרת קול של צפצוף.

"פתאום עברנו ליד תיק ושמענו את האייפד מצפצף", סיפר מושיקו ממשמר החופים. השניים הבחינו בזוג היושב על החוף ושותה בירה. האיש שלח את ידו אל התיק וניסה להשתיק את האייפד המצפצף. כשהבינו כי כנראה מצאו את החשוד בגניבה הציע ברק כי יתרחקו מהמקום. בינתיים התקשר מושיקו אל המשטרה.

"התקבלה קריאה במוקד על בחור שנגנב לו האייפד", שיחזר רס"ל מהרג'י האני, סייר אופנוען במרחב ירקון במשטרה. ביחד עם רס"מ אילן חזן יצאו עם אופנועים אל החוף. בינתיים הספיק החשוד לצאת לשחייה. "הגענו והוצאנו אותו מהים", סיפר השוטר. "ביקשנו לחפש בתיקו והוא הסכים".

"אסור להתייאש"

בתוך התיק נמצא האייפד, אך האיש טען כי מצא אותו בחניון, סמוך למקום בו חנה חי, וסיפר כי התכוון לחפש את בעליו של האייפד. החשוד עוכב לחקירה.

"אסור להתייאש", אמר חי כהן לחדשות 2 באינטרנט בתום היום הסוער. המסר העיקרי שלו הוא כי בעזרת הטכנולוגיה אפשר גם לאתר מכשירים גנובים. "הרבה אנשים לא יודעים שיש את האפשרות הזו והיא בחינם, ורצוי שגם הגנבים בעצמם יזהרו". מציאת המכשיר גרמה לו אושר רב: "האייפד שווה כ-4,500 שקל, אבל התוכן התמונות והמוני המסמכים שבתוכו שווים בשבילי מאות אלפי שקלים".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.