דוגמנים הוצגו כ"נתח בשר" בפרסומת למסעדה

זעם בקרב נשים בעקבות פרסומת פרובוקטיבית למסעדת בשרים בחיפה. בפרסומת נראית דוגמנית עירומה, שגופה מחולק לנתחי בשר ועליה הכיתוב: "מתחשק לך לנגוס בבשר מובחר?". במסעדה מתגוננים: "יש תמונה כזו גם של גבר, מתנצלים אם פגענו"

פרסומת הדוגמנית שפורסמה (המייל האדום)

סערה בעקבות פרסומת למסעדת בשרים בחיפה, שבה מוצגת דוגמנית בעירום כשהיא "מחולקת" לפי חלקי הבשר השונים, בדומה לשלטים שתלויים בקצביות. "מתחשק לך לנגוס בבשר מובחר?", נכתב בפרסומת של מסעדת "אנגוס". במסעדה התגוננו ושלחו פרסומת דומה עם גבר שהוצג כבשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גוף הדוגמנית חולק לחלקים באמצעות תוכנת מחשב לצורך הפרסומת. על החזה שלה נכתב 'חזה', וכך גם על שאר גופה: צלעות, ירך, שוק, שומן, שריר, זרוע ועוד. "זו בושה וחרפה - איך דבר כזה קורה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט תושבת העיר, שזעמה על הפרסום. "חייבים להוריד את הפרסומת הסקסיסטית הזאת".

"אפשר למכור מוצר בצורה אינטליגנטית, מכובדת ורגישה חברתית גם כלפי ילדים ובני נוער, מבלי לרדת כל כך נמוך. אני ממליצה מאוד לתושבי חיפה להדיר את רגלם מהמסעדה הזאת עד שלא תצא התנצלות גורפת על הפרסומות האלה", אמרה בתגובה לחדשות 2 באינטרנט רבקה נוימן, מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בויצ"ו.

המסעדה התגוננה: פרסומת גם עם גבר (יח"צ)

המסעדה: "מצטערים אם פגענו"

לדבריה, בחמש השנים האחרונות נתקלו בארגון בתופעה, שבמסגרתה פרסומאים הופכים גוף של גבר לחפץ וכך הם חושבים שזה "פותר" אותם מהביקורת. "בעיני זו מניפולציה נמוכה וזולה שלא פותרת אותם. כארגון אנו נגד החפצה, תופעה שיש לשלול. זה שלוקחים גוף של גבר ועושים את אותו דבר לא סותר את הביקורת", הדגישה נוימן.

במסעדה לא מתרגשים מהביקורת, והם שלחו למערכת חדשות 2 באינטרנט תמונה דומה של גבר שפורסמה כחלק מהפרסומת. "מודעת האישה היא חלק מקמפיין שבו אנו משתמשים גם במודעת גבר. אנחנו עושים שימוש בגוף האדם בכלל", נמסר בתגובה מהמסעדה. "אין לנו שום כוונה לפגוע באף אחד ומתנצלים אם פגענו".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.