הוואי: גולשי גלים מישראל הצילו 8 ילדים מטביעה

כשצביקה אליאש, יאיר נפתלי וגבי ליפץ הבחינו בחבורת ילדים נאבקים בגלי ענק בגובה 4 מטרים בהוואי - הם לא חשבו פעמיים. בעוד שכוחות ההצלה המקומיים נשארו חסרי אונים, הגולשים הישראלים חילצו את הילדים מהמים הסוערים בזה אחר זה והצילו אותם מטביעה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הם שיחזרו את רגעי הדרמה

צביקה אליאש ויאיר נפתלי (צביקה אליאש)

שלושה גולשי גלים ישראלים חילצו אתמול מטביעה שמונה ילדים באחד מחופי הוואי הסמוכים להונלולו, לאחר שגלי ענק החלו להתנפץ על החוף. השלושה, צביקה אליאש, יאיר נפתלי וגבי ליפץ התקבלו על ידי הורי הילדים כגיבורים - בתרועות ובמחיאות כפיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נסענו לחוף מרוחק שנקרא 'פרי הוואי' חצי שעת נסיעה מהעיר הונלולו", סיפר צביקה אליאש, תושב ניו יורק בן 30, לחדשות 2 באינטרנט. "הגלים היו גבוהים, בערך ארבעה מטרים של נחשולי ענק. ככל שהדקות עברו הגלים החלו להתחזק ולהיות גבוהים אף יותר".

לפתע הבחינו אליאש וחבריו בקבוצה של 12-14 ילדים שנקלעה למצוקה. "ככל שהתקרבנו לילדים ראינו כי הם כלל לא משחקים, אלא נסחפים אל הים תוך שהגלים הענקיים מכים בהם. על קו החוף הבחנו באמהות חסרות אונים למראה ילדיהן שעומדים בפני טביעה. אני ויאיר, שהיינו בשלב זה יחד במים, ניסינו להגיע ככל יכולתנו לילדים בכדי לנסות ולהוציא אותם מהגלים החזקים", נזכר.

"כוחות ההצלה נותרו חסרי אונים"

גבי ליפץ (צביקה אליאש ויאיר נפתלי)
התנאים בשטח הקשו על החבורה הישראלית לסייע, אך אלה לא הרימו ידיים. "כל פעם שהצלחנו לתפוס ילד, הוא מיד נסחף בחזרה מהסחף העצום שהיה במים", שחזר אליאש. "בשלב מסוים גבי, שיצא מהמים, הצטרף לניסיונות החילוץ ותפס מספר ילדים על מנת להביא אותם אל חוף מבטחים".

תהליך החילוץ המתיש, ציין יאיר נפתלי, חברו של אליאש המתגורר בהונלולו, ארך כ-40 דקות. "מרחוק ראינו את כוחות ההצלה המקומיים מגיעים ברכבים כדי לסייע בחילוץ אך מפאת הגלים הגבוהים, כל שנותר להם הוא להתבונן בניסיונותינו להוציא את הילדים מהמים".

בסך הכל חולצו מהמים שמונה ילדים. אחד מהם נזקק להחייאה ופונה במצב קריטי לבית חולים מקומי. לולא התגייסות הגולשים הישראלים והתושייה המהירה שהפגינו, סביר להניח שהנזק היה חמור הרבה יותר. "הם ככל הנראה היו טובעים תוך זמן קצר", העריך אליאש.

גם בני משפחותיהם המודאגים והנופשים שצפו ברגעי הדרמה לא נשארו אדישים למעשי הגבורה של השלושה. "לאחר שכל הילדים היו מחוץ למים במקום בטוח יושבי החוף החלו להריע ולמחוא כפיים", מספרים הישראלים בסיפוק.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.