אור יהודה: המים חדרו לבניין, שלושה בני אדם התחשמלו

ילדה בת ארבע התחשמלה אתמול לאחר שנגעה בקיר ביתה ברחוב שפרינצק 1, ככל הנראה עקב חדירת מי הגשמים דרך הבטון. היא פונתה במצב קל לבית החולים תל השומר. שני דיירים נוספים ובהם אישה בת 58, ספגו גם הם זרם ונזקקו לטיפול רפואי. הדיירים מתלוננים על הזנחה מתמשכת. העירייה: "נבחן המשך הטיפול"

מי הגשמים חלחלו; בת 4 התחשמלה (שי באני)

כמעט אסון באור יהודה: ילדה בת ארבע התחשמלה אתמול לאחר שנגעה בקירות ביתה, שככל הנראה היו ספוגים במים כתוצאה ממי הגשמים הרבים שהצליחו לחדור את מעטה הבטון שממנו בנוי המבנה. היא פונתה לבית החולים תל השומר במצב קל, אך דיירי המקום מתלוננים על הזנחה מתמשכת מצד העירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החיים שלי בזבל מאז שעברתי לבניין הזה", סיפרה אורלי, שבתה ספגה את הזרם החשמלי, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היה גשם במשך כל השבוע. הוא אמנם הפסיק אתמול, אבל שמענו רעשים בקירות. מתברר שהמים זרמו דרכם". לדבריה, "נגעתי בקיר - והוא היה ספוג מים. מזל שהייתי לידה כשהיא התחשמלה. זה יכול היה להיגמר באסון. זו טראומה שתלווה אותי לאורך שנים".

"הבניין מוזנח; שורצים בו נחשים וחולדות"

"נחשים וחולדות בבניין". גרם המדרגות המוז (שי באני)

גם שי באני, בעל דירה במבנה, סיפר כי "הבניין לא ראוי למגורים. הוא מוזנח כבר שנים, יש בו חולדות ונחשים והוא לא מטופל". הוא הוסיף, כי כאשר יצר קשר עם גורמים בעירייה, הם ציינו בפניו כי "אין מה לעשות בנושא". עוד אמר בעל הנכס, כי "נכון לעכשיו, אין חשמל ומים בבניין".

זמן קצר לאחר שהתחשמלה בתה של אורלי, ספגו זרם חשמלי דייר נוסף בבניין, בן 30, ודיירת נוספת בת 58, שסיפרה: "היד שלי כואבת מהזרם שקיבלתי. כל הקירות בבית נפלו בגלל המים שזורמים דרכם".

"מדובר בבניין ישן שעל גגו הצטברו מים", סיפר קצין הביטחון של עיריית אור יהודה, קובי אוליאל. "ראש העיר חזר וביקש מהממשלה שתפעל בנושא. אתמול ניתקה חברת החשמל את הזרם ומהנדס העירייה הגיע למקום", הוסיף.

מנכ"ל עיריית אור יהודה, בנצי אז'אצי, מסר בתגובה: "מדובר על מבנה ישן ומסוכן שגם המדינה מכירה בו, ונמצא בקווי הנחיתות וההמראות של רשות שדות התעופה". הוא הוסיף, כי "מדובר באוכלוסייה מאוד חלשה שגרה בבניין הזה. ראש העיר הצליח לאחרונה לגייס ממשרד הבינוי והשיכון תקציב שקרוב לשני מיליון שקלים לטיפול בנושא".

הוא הוסיף, כי "אנו מקווים שתוך מספר חודשים המבנה ייראה אחרת. מהמידע שיש ברשותנו, מרבית הדיירים בבניין מצאו סידור אצל קרובי משפחה. גם קצין הביטחון העירוני ומחלקת הרווחה עומדים עמם בקשר. בתחילת השבוע נבחן את המשך הטיפול בעניין יחד עם חברת החשמל".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.