בן 24 מאשדוד טוען: "הותקפתי באכזריות בידי שוטרים"

אמיר מלול, צעיר תושב העיר, טוען כי נפל קורבן לתקיפה ברוטאלית מצידם של שוטרי תחנת משטרת אשדוד בערב השנה החדשה, בעת שאביו צופה מן הצד במתרחש. "הם ביקשו ממני לצרוח כדי שהוא ישמע", סיפר. עוד טען, כי משתמה מסכת ההתעללות, נלקח לטיפול רפואי - שבסופו "נעלמו" המסמכים הרפואיים. "חוששים שיפגע בעצמו", אמר אביו

"התחננתי על חיי". מלול בבית החולים (אמיר מלול)

אמיר מלול, צעיר בן 24 מאשדוד ללא עבר פלילי, טוען כי נפל קורבן לאלימות שוטרים קשה בליל השנה החדשה - ללא סיבה. לדבריו, הוא נלקח לחדר מעצר, שם נאזק בידיו וברגליו - והותקף בידי קצין ושוטר, זאת כשאביו ממתין לו מחוץ לחדר ושומע את זעקותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בערב השנה החדשה שהיתי עם חבריי מחוץ לביתי", פתח אמיר את סיפורו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בשעה 23:05 לערך, הגיעו למקום שוטרים וביקשו תעודות זהות מהנוכחים במקום", הוסיף. "לפתע, מסיבה מסוימת, הם ביקשו ממני להתלוות אליהם בטענה ש'הפרתי תנאי מעצר'. מעולם לא הייתי במעצר", אמר. למרות תהייתו, לא התנגד אמיר לעיכוב - והתלווה לשוטרים בניידת.

"במקביל, שלחתי לאבי הודעה על היותי עצור", סיפר. "משהגענו לתחנה, הוכנסתי לחדר ואבי הגיע. כשראיתי אותו - הרמתי את ראשי, אז גער בי הקצין ודרש ממני לשבת", אמר. "השבתי לו: 'רגע' - וחטפתי אגרוף לפנים, שהחל מסכת התעללות קשה מצדו". מלול ציין עוד, כי נאזק בידיו וברגליו, תוך ששוטר נוסף נכנס לחדר - והצטרף לתקיפה. "במשך כרבע שעה דרכו לי על הפנים ובעטו לי בצלעות", גולל את מאורעות אותו הלילה. "צעקתי: 'אבא, אבא' והתחננתי על חיי. הייתי בטוח שהולכים להרוג אותי. אחד השוטרים הניח לי רגל על הפנים ואמר לי: 'אם אתה צועק עוד פעם - נכניס גם את אביך ונפוצץ אותו במכות. העמדתי פני מת כדי שהם יפסיקו'", סיפר.

"ביקשו שאצרח כדי שאבי ישמע את זעקותיי"

גם אביו של אמיר, יעקב, תיאר את פרטי הלילה הקשה שעבר עם בנו: "סילקו אותי מהתחנה לחצר כדי שלא אראה מה עושים לבן שלי. אמיר הוכה ולא יכולתי לעשות כלום כדי לעזור לו. ישבתי בחוץ עם שני חברים של אמיר, ובמשך דקות ארוכות שמענו אותו צורח ומתחנן על חייו".

הוא הוסיף, כי "לאחר מכן, יצא הקצין המכה לחצר וכפתר את חולצתו, כאילו יצא מקרב. עם כל הכעס שהיה לי - פניתי אליו יפה וביקשתי את פרטיו. הוא ביטל אותי בהינף יד ואמר: 'חכה ותשמע'. הוא נכנס בחזרה פנימה - ובמשך חמש דקות נוספות שמעתי את בני שוב צורח".

"העמדתי פני מת". מלול (אמיר מלול)

אמיר ציין עוד, כי כשהוא שותת דם, מעולף ומקיא - המשיכו השוטרים להשפילו. "הם ביקשו שאצרח כדי שאבי ישמע וזרקו עליי את הקיא שלי כשאני שוכב על הרצפה", אמר. בתום מסכת ההתעללות, לטענתו, נלקח לבדיקות רפואיות בבית החולים ברזילי שבאשקלון, שבסופן, באופן תמוה, נלקחו ממנו מסמכיו הרפואיים - ולא הוחזרו.

"נאלצתי לקחת את בני לבית החולים קפלן שברחובות על מנת לעבור שוב את סדרת הבדיקות", סיפר האב יעקב. "הרופאים קבעו כי הוא נחבל קשות וסובל מסדקים בצלעות", אמר. לאחר מכן, הובא הצעיר החבול לבית משפט השלום באשקלון, שם טען הקצין כי הוא זה שהותקף. השופט ביקש מבני המשפחה לפנות למחלקה לחקירות שוטרים ולהגיש שם תלונה - ומסיבה מסוימת שלח את אמיר למעצר בית בן יומיים.

"הוא סובל מחרדות וממחשבות אובדניות", אמר אביו של אמיר בכאב. "נאלצתי לקחת אותו לפסיכיאטר שרשם לו מיד כדורי הרגעה. אנחנו נמצאים לידו כל העת בשל החשש שיפגע בעצמו", הוסיף.

ממשטרת מרחב לכיש נמסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית שערכנו עולה, כי המדובר בצעיר אשר שהה בתנאים של מעצר בית לילי מכח החלטת בית המשפט בגין ביצוע עבירת אלימות. שוטרים אשר עסקו בערב השנה החדשה בפעילות שמטרתה שמירה על התושבים החוגגים, הבחינו בצעיר כאשר הוא שוהה מחוץ לביתו ולקחו אותו אל תחנת המשטרה בכדי לבדוק אם מדובר בהפרת תנאי שחרור".

עוד צוין, כי "בתחנת המשטרה, הבחין באביו, או אז החל להשתולל ואף תקף את קצין המשטרה אשר נזקק לטיפול רפואי. ראוי כי טענותיו של הצעיר ייבדקו וייבחנו על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, אשר הנה הגוף האמון על בדיקת מקרים אלו".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.