חולון: הביוב עלה, בת 65 נחלצה מהחלון

ביתה של תושבת העיר הוצף במהלך השבועיים האחרונים מספר פעמים במי ביוב שחדרו אליו - בשל תקלה במערכת הביוב המרכזית. "פנינו לעירייה", טענה כלתה, "הם פתחו קריאה, הגיעו - ושאבו את הרחוב במקום את הבית", סיפרה קרובת המשפחה, ותהתה: "אנחנו משלמים מסים וארנונה, למה לא מטפלים בנו?". כך זה נראה

ביתה של שושנה ישראל, תושבת חולון בת 65, מוצף כבר קרוב לשבועיים במי ביוב. מתברר כי סתימה במערכת הביוב המרכזית ברחוב שבו היא מתגוררת גורמת למפגע התברואתי החמור, החוזר ונשנה בשבועות האחרונים. בעירייה טענו כי האחריות לדבר מוטלת על תאגיד המים העירוני. מנגד, טענו בתאגיד, כי הם "פועלים לתיקון התקלה ברחוב ברגע זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילתה של הפרשה לפני מספר שבועות, אז נדהמה שושנה לגלות כי בשל סתימה - זורמים מים מזוהמים אל תוך הדירה שבה היא גרה. "הבעיה העיקרית היא שמי הביוב שמצטברים ברחוב מגיעים אליי הביתה", סיפרה בכעס. גם כלתה, בטי, סיפרה על שראו עיניה. "כבר שבועיים שדירתה מוצפת", אמרה. "בעלי נאלץ למלא שקי חול ולשפוך את תכולתם בדירה כדי לספוג את הנוזלים ושושנה נאלצה לצאת מהחלון כדי לחמוק מהמים. זה פשוט ביזיון מה שקורה שם", הוסיפה.

"כשפנינו לעירייה, הם טענו כי אין להם מושג מהו מקור הסתימה", ציינה בטי. "אין מדובר רק בבית של חמותי שמוצף - אלא ישנם בתים נוספים שגם אליהם חדרו מים". היא ציינה כי המשפחה פנתה למוקד 106 מספר פעמים. "הם פתחו קריאה, ורק היום הגיע רכב שאיבה שניקה את הרחוב - ולא את הבית", סיפרה. היא ציינה עוד, כי חמותה לא אמרה נואש ופנתה לבעלי תפקידים בעירייה, שמצידם טענו כי "העניין בטיפול". "אנחנו משלמים ארנונה ומסים, למה לא מטפלים בנו?", תהתה.

נאלצה להיחלץ דרך החלון. שושנה ישראל (בטי ישראל)

בצר להן, פנו שושנה וכלתה לקבלן פרטי כדי לשאוב את המים מהדירה שעולה על גדותיה, אך מלבד הסכום הגבוה שדרש, טען לאחר שהכיר את פרטי האירוע, כי אין הוא יכול לטפל במקרה, משום ש"העניין נמצא בטיפולה של העירייה".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בטיפול תאגיד המים העירוני".

מתאגיד המים העירוני "מי-שקמה", נמסר: "יום שישי הוא עמוס ביותר מבחינת קווי הביוב. אנו מקווים שנצליח לשחרר את הסתימה, משום שברחוב שלם הביוב עולה על גדותיו. אנו נמצאים במקום ופועלים לשאוב את המים ולשחרר את הסתימה. נשתדל לטפל בבעיה בכל האזור כבר בזמן הקרוב".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.