בחירות בארצות הברית 2012

חדשות 2 באינטרנט מרכזים את הסקרים האחרונים בתקשורת האמריקנית לקראת הבחירות בארצות הברית. על פי הסקרים יש תשע מדינות שעדיין אי אפשר לקבוע למי בדיוק יצביעו - לרומני או לאובמה. בדיוק לשם המועמדים נוהרים עכשיו עם שק של הבטחות, לחיצות ידיים ומודעות

אובמה VS רומני (רויטרס)
מפה

המרוץ לנשיאות ארצות הברית מגיע לשלב השטח, הסיור בין המדינות שיקבעו בסופו של דבר את המנצח והמפסיד בבחירות האלה. על פי הסקרים, תשע מדינות עומדות על המאזניים, שם עדיין יש סיכוי לשנות את דעתם של המועמדים. תשע מדינות בכל רחבי היבשת, לכל אחת מהן דרישות, ציפיות ותכניות משלה.

המדינות שיהפכו לשדה קרב פוליטי בחודשיים הקרובים הן ניו האמפשייר בצפון מזרח ארה"ב, ונוואדה שבהרי הרוקי במערב ארצות הברית, קולורדו, פלורידה, איווה, צפון קרוליינה, אוהיו, וורג'יניה וויסקונסין, כל אחת מהן נמצאת במסלול הקמפיין של המועמדים בחודש הקרוב.

קולורדו: עם תשע האלקטורים שלה הפכה למרכז שבו אנשי הקמפיין מוציאים הכי הרבה כסף על מודעות. מיט רומני מקווה שהקהילה הנוצרית האוונגליסטית הפעילה, ואנשי הצבא החזקים יפעלו לטובתו. אנשי הקמפיין של אובמה יעדיפו להתרכז במצביעות מקולורדו והמצביעים ההיספנים.

פלורידה: היא מדינה עם 29 אלקטורים, אנשיו של רומני מסמנים אותה כמקום שבו כדאי לרכז מאמצים. הרפובליקנים חושבים שהרכב האוכלוסייה - פנסיונרים ויהודים רבים תפעל לטובתם. הבחירה בעיר טמפה שבמדינה לאירוח הוועידה הרפובליקנית עשויה להועיל למיט רומני והרפובליקנים, אבל רומני עשוי עוד להפסיד בערים הגדולות של המדינה המתנדנדת בגלל האוכלוסייה ההיספנית שמעדיפה ברובה את המועמד הדמוקרטי.

איווה: שנתה את העדפותיה מספר פעמים בעשור האחרון. בשנת 2000 היא תמכה באל גור, ב2004 המדינה נצבעה בכחול של ג'ורג' בוש וב2008 היא חזרה לאדום של אובמה, מאז, על פי חלק מהסקרים, היא כבר הספיקה לעבור צד כמה פעמים. כאן , המרוץ יהיה קשה וצמוד.

נוואדה: הנשיא אובמה נהנה, על פי הסקרים שנערכו השנה מתמיכה במדינה הזו, אבל נוואדה היא המדינה עם אחוזי האבטלה הגבוהים ביותר בארצות הברית, הנשיא והדמוקרטים יודעים שבמצב כזה אי אפשר לסמוך על הסקרים, בטח לא כאשר המפלגה הרפובליקנית תרכז לנוואדה הרבה מאוד מודעות שיסבירו לתושבי המדינה - עד כמה רע להם תחת הממשל הנוכחי.

ניו האמפשייר: זו המדינה המתנדנדת הקטנה ביותר עם 4 אלקטורים בלבד, בבחירות הקודמות הצד המנצח נשען על פחות מ10,000 מצביעים. אובמה ניצח שם בבחירות הקודמות אבל ב2010, בבחירות לתפקיד המושל , ניו האמפשייר שברה ימינה.

צפון קרוליינה: הרפובליקנים סבורים שצפון קרוליינה בכיס שלהם, למרות הוועידה הדמוקרטית שנערכה בשארלוט, הם מסתמכים על סקרי דעת קהל שנערכו במדינה בחודשים האחרונים מראים שהבוחרים שם נגד המדיניות של הנשיא בנושא הנישואים החד מיניים, המדיניות הכלכלית, המדיניות ביחס לביטוח הבריאות. אבל הדמוקרטים האדומים, עדיין לא איבדו את האמונה, אחרת הם לא היו עורכים שם את הוועידה.

אוהיו: נושא תעשיית הרכבים ושיקום התעשייה הזו הוא קריטי לאופן הצבעת הבוחרים באוהיו, הטיפול והכספים שאובמה מזרים לתעשייה הזו גורם ליתרון זעום בסקרים שם. אובמה כנראה יהיה הדמות המובילה בערים הגדולות. רומני יאלץ לעבוד קשה, במיוחד על המצביעות באוהיו, הוא יכול לראות מה בדיוק עשה בוש ב2004 שהטה את המדינה לטובתו, לפני שבחרה באובמה ב 2008 .

וורגי'ניה: בבחירות 2008, וורג'יניה הפכה ממדינה רפובליקנית למדינה מתנדנדת. גם עכשיו, הסקרים מראים שהתחרות שם צמודה מאוד. אחוז המצביעות, הקהילות שאינן לבנות מעניקות יתרון זעום לאובמה בסקרים, אבל היתרון נמצא עמוק בטווח הטעות הסטטיסטית. לטובת המועמד הרפובליקני ישחקו המסורת והעובדה שהמדינה מאוכלסת מהרבה מאוד אנשי צבא עם אוריינטציה - רפובליקנית.

וויסקונסין: וויסטונסין היא המדינה שבה סקוט ווקר הרפובליקני הצליח לזכות בתפקיד המושל וממנה מגיע האיש שרץ לתפקיד סגן הנשיא - פול ראיין, במקור היא לא הייתה מדינה מתנדנדת, אלא מדינה בה אובמה נהנה מרוב קליל, אבל מאז ששתי הדמויות האלה נכנסו למרוץ ולקדמת הפוליטיקה האמריקנית - וויסקונסין הופכת לעוד שדה קרב מרכזי במרוץ לנשיאות 2012 .