חשד: ילד בן 4.5 תקף מינית בגן דתי בבאר שבע

הורים לילדים בב"ש טוענים כי ילדיהם הותקפו מינית על ידי אחד מחבריהם לגן הדתי, כבן 4 בלבד. למרות התלונות, הילד התוקף המשיך להגיע כרגיל למסגרת הקיץ של הגן. הורי הילדים הנפגעים הודיעו שישביתו את שנת הלימודים אם לא יורחק

ילד בן 4.5 חשוד שביצע מעשים מיניים בחבריו לגן הילדים הדתי בבאר שבע. לטענת הורי הקורבנות, במהלך שנת הלימודים האחרונה, הפשיט הילד כמה מחבריו, נגע באיבר מינם, וביצע בהם עבירות שונות.

"בחודשיים האחרונים ההתנהגות של הבן שלנו הייתה שונה מאוד מהרגיל", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אביו של אחד הילדים, "הוא התייחס בתוקפנות לא מוסברת לכלב, וחזר להרטיב במיטה".

האב הוסיף וציין: "אשתי, רופאה בתחום בריאות הנפש במקצועה, ערכה עימו בירור בדרך התואמת לגילו, ובסופו הוא סיפר לנו כי הופשט ועבר התעללות. סיפרנו לגננת על המקרה, ואז התברר שהייתה מודעת למעשה דומה שביצע הילד, סמוך לסוף שנת הלימודים".

גם אחרי שהגננת פנתה למפקחת על הגן ולעובדת סוציאלית, לא נמנע כל מפגש בין הילד לקורבנות, ואלה נחשפו אל הילד הפוגע באופן יומיומי, גם במסגרת פעילות הקיץ של הגן.

"תגידו לבן שהכל היה משחק - ותראו שהכל יסתדר"

ההורים ישביתו את פתיחת שנה"ל. אילוסטרציה (חדשות 2)
חלק מהמקרים התרחשו עוד בחודשי החורף, סמוך לחג החנוכה - אבל מאז לא נעשה דבר. הוריו של הילד הפוגע מתעקשים להמשיך ולשלוח אותו אל הגן, ולא לבדוק את התלונות על המקרים. הורי הילדים המותקפים פנו לרשויות השונות - המשטרה, גורמי הרווחה, ארגון "בית מוריה" המפעיל את הגן ומשרד החינוך - אך עד כה סירבו הגורמים הרלוונטיים להורות על הוצאתו של הילד מהגן.

"התקשרתי למפקחת על הגן בעצמי", הוסיף אביו של אחד הילדים שהותקף, "היא השיבה לי - 'מניסיון, כאמא וכאשת מקצוע, תאמרו לבן שלכם שהכול היה רק משחק, שלא קרה שום דבר, ותראו שהכול יסתדר'".

"כינסנו את כל הורי הגן כדי לבדוק אם רק הבן שלנו חווה אירועים כאלה, וגילינו ששלוש בנות נוספות הותקפו, ובוצעו בהם מעשים חמורים עוד יותר, ושני בנים נוספים היו חשופים גם הם למעשים", תיאר האב כיצד גילו ההורים את כלל המקרים. "הורי הבנות פנו אל הגננת והתלוננו במשך שנה - היא סירבה להאמין לדבריהם".

בסוף השבוע האחרון קיימו הורי הגן אסיפה, בסיומה החליטו על השבתת הגן עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה -עד אשר יוצא הילד הפוגע מהמוסד.

ממחוז דרום במשרד החינוך נמסר בתגובה: "המקרה דווח לרשויות הרווחה מיד לאחר התרחשותו, לכאורה. הוגשה תלונה במשטרה והמחוז יפעל בהתאם לממצאי החקירה. יחד עם זאת, כל הגורמים הטיפולים והפדגוגיים מעורבים בנושא ויוקצה לגן ליווי מקצועי מתוגבר עד לסיום בדיקת המקרה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "התיק מטופל ביחידת הנוער של תחנת באר שבע. על פי הגדרת תיקון דיני ראיות הגנת הילד ומפאת גילם הצעיר של הילדים הם יחקרו על ידי חוקר ילדים שאינו איש משטרה. עם סיום החקירה יועבר התיק לגורמים המוסמכים לקבלת החלטה בעיניינו".

מעריית באר שבע מסרו: "הנושא נמצא בטיפול משרד החינוך".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.