יפו: ילד בן 8 ניסה להציל דולפינה גוססת

אוריאל לוי, תושב כוכב יאיר ובנו בן השמונה הגיעו לפני יומיים לריף שבחוף יפו. במהלך הבילוי במקום, הבחין הילד בגורת דולפינים גוססת שנאבקת בזרם המים החזק וחגה במעגלים. האב יצר קשר עם הרשויות, שהגיעו למקום - אך נאלצו לקבוע את מותה

סוף עצוב. הדולפינה מתה על החוף (אליאור לוי)

סוף עצוב: ילד בן שמונה, שהגיע יחד עם אביו לריף שבחוף יפו, הבחין בדולפינה צעירה כשהיא גוססת במים. אביו מיהר להזעיק  את הרשויות, וביניהן עמותת מחמ"לי, שהגיעו למקום והחלו במאמצי החייאה נמרצים - אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותה של היונקת.

"בשעות הערב הגענו לריף, ולפתע בני הסב את תשומת לבי לדולפינה שחגה במעגלים כעשרה מטרים מאיתנו", סיפר אליאור לוי, תושב כוכב יאיר, שהגיע לפני יומיים עם בנו לחוף שביפו. "כשהתחיל להחשיך, נאלצנו לעזוב את המקום - אך יצרתי קשר עם המשטרה, שככל הנראה דיווחה על המקרה לעיריית ת"א ולעמותת מחמל"י שעוסקת בחקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל. הם הגיעו למקום - אך וטרינר מטעמם נאלץ לקבוע את מותה של היונקת", סיכם לוי את הסיפור העצוב.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט העריך האב את נסיבות מותה של הדולפינה. "כשהוציאו את הגורה מן המים, בני הצליח לראות פצעי כניסה ויציאה", סיפר לוי והוסיף: "ההשערה שלי היא שבגלל שמדובר באזור שלעתים מבוצע בו ירי של צה"ל - פגע אחד הקליעים בדולפינה".

טרם התבררו באופן רשמי נסיבות מותה הטרגי של הדולפינה, אך מעמותת מחמ"לי, שלקחה על עצמה את הטיפול בגוויה נמסר כי "גורת הדולפינים נמשתה מן המים ונלקחה לנתיחה. ככל הנראה מדובר במחלה קשה שגרמה למותה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת