באמצע החתונה: אחת האורחות הצילה חיים

כל זוג רוצה שאת החתונה שלו אף אחד לא ישכח, אבל במקרה של פיליפ ותמרה ריבק - אפשר להיות בטוחים בכך. רגע לפני החופה בחוף בבת ים, הבחינה חברתם ריטה פרדמן, מתנדבת במד"א, בצעיר שטבע מוצא מהמים ורצה לבצע בו החייאה - לעיני החתן והכלה. "היא ממש נלחמה על חייו", סיפר החתן. בתום ההחייאה - שבו כל האורחים לחגוג

בדרך לחתונה עוצרים להציל חיים: כשריטה פרדמן הוזמנה לחתונה של פיליפ ותמרה ריבק בבת ים, היא לא תיארה לעצמה שתגיע לאירוע המשמח על תקן מצילת חיים - ולא כאורחת מהשורה.

זה קרה ביום שישי האחרון בשעות הערב באחד החופים בבת ים. רגע לפני שחבריה הטובים צעדו לחופה, הבחינה ריטה בקבוצת מתרחצים שמושה מהמים צעיר שטבע.

ריטה, מתנדבת מד"א בשלוש השנים האחרונות, לא חשבה פעמיים ורצה במהירות לזירה. "זה היה האינסטינקט הראשון שלי", היא משחזרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הוא שכב על החול והיה כחול לגמרי. ללא דופק ומחוסר הכרה".

על חזהו של הצעיר, תייר בן 22, גילתה ריטה צלקת גדולה ומיד הבינה כי עבר ניתוח מעקפים. חברו סיפר לה כי החבורה שחתה רחוק מהחוף ושני חברים נוספים שלהם עדיין במים. היא החליטה לא לחכות לכוחות ההצלה והחלה בפעולות החייאה. "זה מצב של חוסר אונים. לא היה לי שום ציוד ", היא מספרת.

אחרי כ-10 דקות הגיעה למקום ניידת של מד"א. "הייתי צריכה זוג ידיים נוסף", משחזרת ריטה. בכל אותו הזמן, עמדו החתן והכלה והאורחים, צפו במחזה יוצא הדופן, והמתינו עד לסיום הדרמה - כדי יוכלו להתחיל בחופה. "כולם היו בהלם. זה היה מדהים. ריטה ממש נלחמה על החיים שלו", סיפר החתן פיליפ בהתרגשות.

החתן: הכול קרה ברגע האחרון

לאחר מספר דקות נוספות, הגיעה ניידת טיפול נמרץ וסייעה לריטה ולצוות החובשים במקום. "הם נתנו לו תרופות - וחזר לו הדופק", אומרת ריטה. הצעיר פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב במצב קשה, כשבמקביל אותרו שני חבריו שנכנסו למים, למרות השעה המאוחרת והעובדה שהם עשו זאת כשהחוף מתנוסס דגל השחור.

"כולם מחאו כפיים בהתרגשות", נזכרת ריטה שהתפנתה סוף סוף לחגיגה הגדולה וזכתה ללוות את הזוג הנרגש לרגע הגדול שלהם - דקות ספורות לפני כניסת השבת. "אין לי מילים לתאר את מה שקרה שם חוץ מנס", מדגיש החתן. "זו הייתה ממש הקלה, הכול קרה ברגע האחרון. מה שבטוח זה שהשמחה הייתה גדולה יותר ואת החתונה הזו אף אחד לא ישכח".

בעקבות האירוע, מספרת ריטה, היא קיבלה לא מעט פניות מהאורחים בחתונה ששאלו אותה איך אפשר להירשם לקורס עזרה ראשונה. "יוצא לי לא פעם לספר על המקצוע ועל החשיבות בהתנדבות במד"א, אבל לא תמיד אנשים מבינים מה בדיוק זה אומר. עכשיו הם מבינים טוב מאוד", היא אומרת בביטחון ומוסיפה: "כשמישהו מתמוטט מול העיניים שלך חשוב מאוד לדעת איך להגיב ואיך לסייע. זה עניין של חיים או מוות". 

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת