חולצו המטיילים שנתקעו בצפון הודו

לפני שבועיים הם נתקעו בכפר קטן בהרים של צפון הודו בגלל שיטפון שניתק את דרכי הגישה של האזור כולו, ולמרות ההבטחות של הרשויות בהודו - תשעה מטיילים ישראלים, יחד עם תיירים נוספים, עדיין לא חולצו. המסוק הראשון הגיע היום ולקח עמו 2 צעירות שנזקקו לסיוע. אמו של אחד הצעירים: "מצבם לא ממש טוב". אמש הם חולצו

צפון הודו. ארכיון (AP)

זה התחיל כטיול שגרתי יחסית להרים בצפון בהודו, אבל הפך במהרה לסיוט מתמשך עבור תשעה מטיילים ישראלים. מאז 4 ביוני, כבר שבועיים שלמים, הם תקועים בכפר הודי קטן שנותק לחלוטין מכל דרכי הגישה בעקבות שיטפון של מי-שלגים.

למרות הדיווחים האחרונים בתקשורת ההודית על כך שכבר ביום שישי החל החילוץ של התשעה, שנמצאים במקום עם תיירים ממדינות נוספות ותושבים מקומיים, רק היום הגיע מסוק ראשון למקום - ופינה שתי צעירות ישראליות שנזקקו לסיוע רפואי. רק אתמול הם חולצו בשלום.

הכפר כאמור מנותק מדרכי הגישה ולכן המחלצים ההודים התקשו להגיע אליו.

"ההודים לא עושים הרבה"

קרן יחבס, בן 22 מיהוד, הוא אחד הצעירים שנמצא בכפר באזור פין-ואלי. אמו רחל סיפרה הלילה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט שבני המשפחות מצליחים ליצור עם המטיילים קשר טלפוני מדי כמה ימים. "אנחנו במגעים עם ההודים, אבל הם לא עושים הרבה", אמרה.

"בא רופא לכפר ואמר שכולם בסדר אבל הם לא", הוסיפה האם המודאגת. "קרן הוא חובש, והוא אמר שמצבם לא ממש טוב. הם סובלים ממכות ואחת הבנות זקוקה לטיפול בכדורים. רבים מהם סובלים מכאבי ראש כי זה מקום גבוה".

לדבריה, חברות הביטוח לא מוכנות לחלץ את הצעירים עד שלא ייכנסו לסכנת חיים, וממילא - הרשויות ההודיות לא מאשרות הגעה של מסוק פרטי למקום, מפני שבאזור נמצא בסיס צבאי.

במשרד החוץ מכירים את הנושא ועוקבים אחרי החילוץ של הישראלים.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת