בגלל חוב לחברת חשמל: יושבים שבעה בחושך

זמן קצר לאחר שנכנסה משפחת תמם לדירה בשכונת פרדס כץ, היא נותקה מחשמל בגלל חוב של דייר קודם. המשפחה סירבה לשלם את החוב ונותקה מחשמל. בימים אלו היא יושבת שבעה בבית - ובחברת החשמל ממשיכים לסרב לחבר את הבית לחשמל. בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט, הובטח לחבר את הבית לחשמל למשך תקופת השבעה

חברת חשמל. "בגלל חוב יושבים שבעה בחושך" (חדשות 2)

הדיירים הקודמים לא שילמו לחשמל, והדיירים הנוכחיים משלמים את המחיר: משפחה המתגוררת בשכונת פרדס כץ בבני ברק מנותקת לאחרונה מחשמל, מאחר והדייר שהתגורר בדירה אותה היא משכירה כעת התחמק מתשלום חוב במשך תקופה ארוכה. בימים אלו יושבת המשפחה שבעה בבית בעקבות מותו של קרוב משפחה, ולמרות פנייתה החריגה לחברת החשמל - לא חוברה לחשמל.

יוסף ורינה תמם נכנסו לדירה שכורה ברחוב הנגב בשכות פרדס כץ. השניים טוענים כי לא ידעו שהדייר הקודם בדירה התחמק מתשלום חשמל באופן שיטתי, וצבר חוב של 2,000 שקלים. בעקבות שורת התראות מחברת החשמל, שלא נענו מצדו של הדייר, הוחלט לנתק את הדירה מחשמל.

"פתחנו אוהל מחוץ לבית"

אלא שבינתיים, עברו יוסף ורינה לדירה ונדהמו לגלות על החוב. מבירור שעשו מול מוקד 103 של חברת החשמל, התוודעו על החוב העצום, והסבירו כי אין באפשרותם לשלמו. בנוסף, סירבו להירשם כאחראים לחשבון במסגרת המעבר לדירה - משום שלא רצו לקבל על עצמם את הסכום לתשלום.

בינתיים, אירע אסון במשפחתם ובימים אלו הם יושבים שבעה בדירתם. "בגלל שאין חשמל בדירה, פתחנו אוהל מיוחד מחוץ לבית בו אנחנו יושבים במהלך היום. אבל בערב זה בלתי אפשרי, אנחנו יושבים שבעה בחושך", הם מספרים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "שוחחנו עם חברת חשמל, הם לא מוכנים לעשות דבר עד שישולם החוב".

מחברת החשמל נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט: "בגלל שהמשפחה יושבת שבעה, נשלח עובד מטעמנו, שיחבר את המשפחה עד תום השבעה. בתום השבעה, תצטרך המשפחה להגיע להסדר לסילוק החוב. על פי אמות המידה של רשות החשמל, לקוח שאינו משלם חשמל - חברת החשמל מתבקשת לנתק אותו, כמובן, לאחר התראות".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת