בגלל כפכפים: עשרות בני אדם בקטטה המונית בחוף הים

כך הופך ויכוח סתמי על כפכפים בחוף הים לקטטה המונית במעורבות עשרות בני אדם. באירוע החמור שהתרחש בים המלח לפני כשבוע, שתי קבוצות של צעירים השליכו לכל עבר בקבוקי זכוכית, כיסאות ושולחנות. רק במזל לא נפגעו חפים מפשע, 3 מהמתפרעים נעצרו. "האלכוהול הפך לחלק מהשגרה. משהו השתבש אצלנו", טוען בעל החוף

אחרי האלימות ברחובות ובמגרשי הכדורגל, הקלות הבלתי נסבלת של האלימות בישראל מקבלת ביטוי נוסף - גם הפעם בגלל צעירים ששתו יותר מדי אלכוהול. ויכוח שגרתי בין רוחצים בחוף "נווה מדבר" בים המלח לפני כשבוע התפתח לקטטה המונית בהשתתפות עשרות בני אדם, במהלכה הטיחו הנופשים אחד בשני כיסאות ושולחנות. על פי חלק מהגירסאות, הרקע לתקרית האלימה היה ויכוח סתמי על כפכפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עדי ראייה שהיו בחוף ותעדו את המתרחש, שתי חבורות צעירים החלו להתקוטט בעקבות ויכוח על כפכפים שהושארו בחוף. בתוך דקות התלקח הוויכוח לכדי תגרה המונית, במהלכה השליכו המשתתפים זה על זה בקבוקי זכוכית, כיסאות ושולחנות, כל זאת לאור יום ובשעה שמשפחות וילדים רבים בילו בחוף. אדם אחד נפגע בראשו ופונה לטיפול רפואי באמבולנס. 

"ישבתי עם חברים ופתאום שמענו צעקות ובחורות צורחות", שיחזר צעיר שנכח במקום בשיחה עם חדשות 2. "רצנו וראינו אותם זורקים כל דבר. הם התנהגו כמו חיות אדם. פשוט אלימות מטורפת. זה מטריד שמקרים כאלה הופכים להיות חלק משגרת החיים שלנו. חייבים לנקוט ביד קשה יותר נגד עבריינים כאלה, אולי זה מה שיעזור".

"אנשים באים עם בקבוקי וודקה, זה מה שקרה לנו"

גם ציון מזרחי, מבעלי החוף, מודאג. "זה היה הדבר הכי חמור שנתקלתי בו. פעם ראשונה שדבר כזה קורה אצלי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "מדובר בחבר'ה שיכורים ששתו יותר מדי. מעכשיו יש שוטרים בשכר שמפטרלים במקום ושומרים על הסדר הציבורי. אני לא אעבור על זה לסדר היום".

מזרחי התייחס למקרי האלימות הרבים שפקדו את המדינה בימים האחרונים, בהם רצח גבי ויכמן שנדקר על ידי צעירים לאחר שביקש מהם לא להרעיש ליד ביתו. לדבריו, "שתיית האלכוהול הפכה להיות חלק מהשגרה. אנשים באים עם בקבוקי וודקה, זה מה שקרה לנו כבליינים. אחרי שאתה קורא את הכתבות של סוף השבוע אתה אומר לעצמך 'משהו השתבש אצלנו".

ממשטרת יהודה ושומרון נמסר בתגובה לידיעה: "מרגע קבלת הקריאה הגיע תוך שמונה דקות כוח משטרה מתוגבר למקום לטפל בקטטה. השוטרים גבו עדויות מן המעורבים, נלקחו פרטי מעורבים, שלושה מהם עוכבו לחקירה ומספר מעורבים הורחקו מהחוף למספר ימים. התיק הועבר להמשך טיפול חקירות במשטרת מעלה אדומים".

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.