המתנות מבת המצווה - למען ניצולי השואה

נועה ינצוויג, שחגגה בשנה שעברה בת מצווה, החליטה להקדיש את כל ההמחאות מהאירוע למטרה נעלה במיוחד. "תמיד התעניינתי בהיסטוריה בכלל ובשואה בפרט, ורציתי לתרום לניצולי השואה", אמרה נועה שמימנה טיול בן שלושה ימים לעשרות ניצולי שואה. מחר, יגיע הטיול לשיאו בפגישה משותפת של נועה והניצולים עם נשיא המדינה פרס

ניצולי השואה מבקרים בירושלים, היום (יעל טייץ)

בעוד בני ובנות מצווה רבים מנצלים את ההמחאות שהם מקבלים באירוע לרכישת צעצועים או גאדג'טים יקרים, נועה ינצוויג, שעלתה עם בני משפחתה מקנדה לפני כארבע שנים, החליטה להעניק את כל הכסף - כתרומה לחברה.

"תמיד התעניינתי במלחמת העולם השנייה, ומה עלה בגורלם של היהודים ותמיד רציתי לדעת עוד", סיפרה נועה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. בשל כך, אמא שלי סיפרה לי על מקום שאני יכולה לתרום לו את הכסף. אני מקווה שהם נהנים בטיול, ואני מאוד נרגשת לקראת הפגישה עם הנשיא פרס מחר".

"כבת לניצולי שואה התרגשתי מאוד מההחלטה שלה. זה לקח זמן להוציא את הטיול לפועל, אבל אני שמחה שהצלחנו במשימה", הוסיפה אמה של נועה, נירית.

הגימלאים, ניצולי השואה ממועדון בנתניה, יצאו היום לטיול בן שלושה ימים בירושלים, במהלכו יעברו סדנאות, יסיירו באתרים מרכזיים בעיר ואף יזכו לפגוש את נשיא המדינה שמעון פרס. "התנדבתי ברצון למשימה להעניק להם סדנת צחוק", סיפרה רות חי, המשתתפת גם היא בפרויקט המיוחד. "אני חושבת שזהו סיפור מרגש, שיכול להוות דוגמה לכל בני הנוער".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת