הורי תלמידים בעפולה: "חוששים לחיי הילדים, להרוס את מבנה בית הספר"

הורי תלמידים בביה"ס אוהל מאיר בעפולה חוששים לחיי ילדיהם, מאחר ומבנה ביה"ס נמצא בסכנת קריסה. הוא הוקם ב-1935, עבר שיפוצים אך מהנדסים המליצו להרוס אותו. ההורים חוששים: "יהיה פה אסון ורסאי". העירייה: "התלמידים הועברו לכיתה אחרת, בונים אגף חדש"

תקרת אחת הכיתות בבית הספר (חדשות 2)

סכנת נפשות במוסד החינוכי: הורים רבים בבית הספר היסודי אוהל מאיר בעפולה מתלוננים בחודשים האחרונים בפני עיריית עפולה כי מבנה בית הספר נמצא בסכנת קריסה, וכי שליחת ילדיהם ללימוד במתחם הוא בגדר סכנה ממשית לחייהם. לטענתם, מסמכים רשמיים של מהנדסים הוכיחו כי המבנה מיועד להריסה, אך הדבר עדיין לא נעשה.

"ילדינו נמצאים בסכנת חיים יום-יומית", מספרת ענבל, אמו של אחד מתלמידי כיתה א' בבית הספר, ומיוזמות המאבק של ההורים בפרשה. "לפני כחודשיים-שלושה המבנה כולו זז והילדים חשבו שמדובר ברעידת אדמה. הם הסתתרו מבוהלים ומפוחדים מתחת לשולחנות, ובעקבות כך נשלחו מהנדסים שיבדקו את העניין".

לדבריה, בדיקת המהנדסים העלתה כי מדובר במבנה שהוקם בשנת 1935, וכי הוא כבר אינו כשיר לשיפוץ או תיקון חלקי. מסמכים שהעבירה לחדשות 2 באינטרנט, החתומים על ידי מהנדסים, מוכיחים כי ההמלצה המיידית היא להרוס את המבנה מן היסוד וכי הוא אינו כשיר לאכלס תלמידים. ואולם, לטענת הורים רבים - העירייה מתעלמת מהאזהרות.

"מפחדים מאסון ורסאי"

"פנינו מספר פעמים על מנת שתימצא אלטרנטיבה הגיונית ומתקבלת, ונדחינו מסיבות שונות ומשונות", מספרת האם המודאגת. "אמרו לנו שמחפשים את העירייה מבחינה פוליטית - אבל זה לא נכון. אני אישית בוועד ההורים של בית הספר, ואפילו הצבעתי לראש העיר בבחירות". כעת, מזהירים ההורים מפני אסון בבית הספר. "לא נמצאו חלופות מתקבלות על הדעת, ואנו חוששים שיפקוד אותנו אסון כדוגמת הר הרצל או אסון ורסאי". היום קיימו עשרות הורים הפגנה מחוץ לכתלי בית הספר ואף הודיעו כי ישביתו את הלימודים.

מעיריית עפולה נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט: "לפני מספר חודשים במסגרת בדיקה שגרתית שערך מנהל ההנדסה של עיריית עפולה בביה"ס הסתבר כי באגף מסוים קיימת בעיה. האגף נסגר מיד והתלמידים הועברו לכיתה אחרת ואין כל סכנת התמוטטות. מעבר לכך יש קשר עם משרד החינוך בדבר בניית אגף חדש בביה"ס וזה ייעשה בקצב ובאישור המשרד. במקביל הושקעו בביה"ס בשנים האחרונות מיליוני שקלים והוא מתוחזק באופן שוטף כמו יתר מוסדות החינוך בעיר. ביה"ס אוהל מאיר הוא הוותיק בעיר והוקם לפני שנים רבות. לצערנו יש גורמים פוליטיים שכל הזמן דואגים להתסיס חלק מההורים".

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו יוסי מזרחי

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת