תיעוד: דקות אחרי התרסקות המל"ט באזור גדרה

לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע תיעוד וידאו של הדקות הראשונות שאחרי התרסקות המל"ט, הבוקר באזור גדרה. בתמונות נראה תקריב של הכנף שבגללה, כנראה, אירעה התאונה. חיל האוויר ממשיך לחקור את נסיבות ההתרסקות

כך נראה המל"ט - דקות אחרי התרסקותו: סרטון שהגיע למערכת באמצעות גולש חדשות 2 באינטרנט מתעד את הדקות הראשונות שאחרי התרסקות המל"ט "איתן", היום סמוך לגדרה. בתמונות נראה תקריב של הכנף, שככל הנראה תקלה בה היא שגרמה להתרסקות. הצנזורה הצבאית אישרה לחדשות 2 באינטרנט לפרסם את הסרטון.

"המל"ט הזה מיועד לשאת מגוון עצום של אפשרויות", סיפר הערב מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף במיל' איתן בן אליהו, בראיון לעודד בן עמי בתכנית "שש עם". "הוא בעל יכולות אלקטרוניות, אופטיות, ויכול לפעול ביום, בלילה, הרחק מאוד ובתנאי מזג אוויר קשים. בין השאר, הוא מאפשר גם לחיל האוויר חופש פעולה בטווחים רחוקים".

"כנראה היה כאן כשל של החומר", ציין אליהו בניסיון להסביר את הסיבה להתרסקות. "ייתכן שעייפות החומר היא שגרמה לכך, אך צריך עוד לבדוק זאת. כך או כך, אנו עדים לתהליך הדרגתי בו כלי הטייס הבלתי מאויישים אט-אט מחליפים את המטוסים המאויישים".

התחקיר הראשוני: טעות אנוש

מתחקיר ראשוני של ההתרסקות הבוקר עולה כי ייתכן שהסיבה לתאונה היא ככל הנראה טעות אנוש. גורם ביטחוני סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי כלי הטיס חרג ממעטפת טיסת הניסוי המותרת לו וכתוצאה מכך התרסק.

בהתרסקות שאירעה סמוך לשעה 10:00 לא היו נפגעים. מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן ומנכ"ל התעשייה האווירית יצחק ניסן הורו על הקמת ועדות בדיקה לנסיבות ההתרסקות. הגורם הביטחוני הוסיף כי חיל האוויר קולט בחודשים האחרונים את מטוסי ה"איתן" מתוצרת התעשייה האווירית, וטיסת הניסוי היום הייתה חלק מקליטת המטוסים בחיל.

משקלו של ה"איתן" הוא כטון, מוטת הכנפיים שלו היא 27 מטרים והוא בעל יכולת שהייה של 40 שעות באוויר. זהו מל"ט אסטרטגי המסוגל לטוס לטווחים רחוקים, לשאת עליו חיישנים של צילום ולהעביר את המידע לישראל באמצעות לווין - ומכאן חשיבותו הרבה. חיל האוויר צפוי להצטייד במל"טים נוספים מסוג זה בשנים הבאות.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת