תלמידים נשארים בבית בגלל ילד אלים

הורים בבי"ס במרכז הארץ משביתים את הלימודים ולא שולחים את ילדיהם לכיתה מיום שישי ועד הודעה חדשה, בגלל חוסר יכולת של המערכת להתמודד עם תלמיד אלים. ההורים טוענים כי הילד מכה את התלמידים ואף הכה את המורה והמנהלת. "שמים אותו בחוץ ונועלים את הכיתה, רק ככה מצליחים ללמוד". מיום שישי יושבת בית הספר כולו

הילד מכה - ההורים משביתים לימודים (חדשות 2)

מה עושים עם ילד שמפגין אלימות כלפי תלמידים ומורים בכיתה? כשהמערכת לא מסוגלת להתמודד עם האלימות, ההורים נאלצים לקחת את המושכות לידיים ולהשבית את הלימודים, כדי להגן על ילדיהם.

תלמידי אחת מכיתות ה' בבית ספר במרכז הארץ לא הגיעו ללימודים ביום שישי האחרון, וככל הנראה לא יגיעו גם מחר ובשאר ימי השבוע, אם הנהלת בית הספר לא תנקוט בצעדים נגד התלמיד.

הורי התלמידים טוענים כי מדובר בילד שמפגין באופן קבוע ושיטתי אלימות מילולית ופיזית כלפי הסובבים אותו. הוריו מגיעים באופן קבוע לבית הספר, מקללים ומאשימים את המנהלת על כך שהיא לא עושה את עבודתה. "הילד הוריד לילדה את המכנסיים בנוכחות אחרים, הוא מרביץ", סיפרה אם שבנה לומד בכיתה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לדבריה, "האב מתקשר להורים ומבקש לסגור את הסיפור ביניהם. הילד זורק כסאות וילקוטים על ראשיהם של הילדים. שמים את הילד בחוץ ונועלים את הכיתה כדי שיוכלו ללמוד". עוד היא מספרת, כי הילד הכה גם את המורה והמנהלת, בזמן שניסתה להגן על תלמידים אחרים ועל גופה נשארו סימנים. לדבריה, האב הגיע לבית הספר ואיים על המנהלת שישרוף את הבית שלה ואת הרכב שלה, וכן הוצא נגדו צו הרחקה מבית הספר.

מיום שישי: השבתה מלאה של בית הספר

ביום שישי, אז החלה השביתה, הגיעו לכיתה חמישה תלמידים בלבד, שלדברי ההורים מדובר בחברי ילדות של אותו ילד בעייתי. בכוונת ההורים, שישביתו את הלימודים גם בשבוע הבא, להסלים את צעדיהם. "היום התקיימה פגישה בין הורי התלמידים בכתה בה הוחלט על השבתת לימודי הכתה עד להודעה חדשה", סיפר יו"ר הנהגת הורי בית הספר והוסיף: "אם הנהלת בית הספר לא תמצא פתרון ראוי להפסקת האלימות אנחנו מתכוונים להשבית את בית הספר כולו החל מיום שישי".

ממכתב פנימי שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט עולה, כי הנהגת ההורים היישובית עודכנה במהלך, תומכת בצעד ההשבתה ומגבה את ההורים במאבקם למגר את תופעת האלימות. בהנהגת ההורים הודגש כי ההחלטה אינה מחייבת, כל הורה יכול לפעול על פי צו מצפונו, וכי הנהלת בית הספר אינה שותפה לצעד זה.

"אני חוששת לבתי, אני לא מתכוונת לשלוח אותה לבית הספר כי זה עשוי להסתיים באסון", אמרה אחת האמהות. "המנהלת אמרה להורים שזה נס שלא קרה אסון. אנחנו ההורים לא מוכנים לקחת את הסיכון הזה".

מהנהלת בית הספר סירבו להגיב לפנייתנו. את מחנכת הכיתה לא ניתן היה להשיג.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת