מי מנסה לפתות נערים בפייסבוק?

אם ממרכז הארץ גילתה לאחרונה כי בנה בן ה-15 משוחח בפייסבוק עם "נערה" - שמפצירה בו לשלוח לה חומרים פורנוגרפיים של עצמו. מתברר כי אותו פרופיל מקיים קשר עם כ-400 ילדים ובני נוער, כולם בנים, בגילאי 8-15. המשטרה פתחה בחקירה

כמו הורים רבים, המודאגים מהסכנות האורבות ברשת, החליטה אם ממרכז הארץ לעקוב אחר הפעילות של בנה בפייסבוק. לתדהמתה, גילתה כי הנער בן ה-15 מנהל בחודש האחרון שיחות בעלות אופי מיני בוטה עם גולשת המציגה את עצמה כנערה בת גילו, המציעה לו לקיים יחסי מין ומפצירה בו לשלוח לה חומרים פורנוגרפיים של עצמו. על פי החשד, פנתה אותה "נערה" לילדים ובני נוער רבים אחרים ברשת החברתית.

היום התלוננה האם במשטרה וחשפה את ההתכתבויות בין השניים ואת התמונות אותן שלחה לבנה, בהן "היא" מצולמת בעירום מלא ובתנוחות פורנוגרפיות. "היא ביקשה מהם לפתוח מצלמה בסקייפ. להתפשט, לגעת באיברי המין שלהם ולהגיע לסיפוק", מספרת האם בזעזוע.

כאשר ביקש הנער מ"המפתה" את מספר הטלפון שלה וביקש לראות אותה במצלמה, השיבה האחרונה תמיד בשלילה והתחמקה בשלל תירוצים שונים. "היא סיפרה שעברה אונס, שאסור לה לצאת מהבית ושהוריה לקחו ממנה את המצלמה ואת הטלפון הנייד", משחזרת האם.

לנערים, שהחלו לחשוד שלא מדובר בצעירה אמיתית שמבקשת את חברתם, ענתה בעקשנות כי היא אינה מתחזה ושהיא אכן בת. "אם אתה חושב שלא - תמחק אותי", השיבה, "אין לי כח להסביר שוב ושוב ונמאס לי לשכנע אני בת וזהו  - מי שלא מאמין בעיה שלו. עברתי מספיק בחיים ונמאס שצוחקים מהסוד הכי גדול שלי".

נורת אזהרה להורים

מיד לאחר שגילתה האם על הנעשה מאחורי דלתו של בנה, פנתה אליו וביקשה שיספר לה את השתלשלות האירועים. "זה היה קשה, אבל הוא שיתף פעולה. גם חבריו שיתפו פעולה", מציינת האם ומוסיפה, שעל פי דף הפייסבוק, הייתה "הנערה" בקשר עם כ-400 ילדים ובני נוער בגילאי 8-15.

"לפי מה שהיא כותבת זו לא נערה אמיתית. לדעתי מאחורי הפרופיל עומד פדופיל או נערת פיתוי", אומרת האם ומבקשת להעביר מסר ברור להורים: "צריך לפתוח את העיניים. לא לתת לילדים להישאר מאחורי דלתות סגורות. תעקבו אחריהם ותהיו עם האצבע על הדופק".

האם, כאמור, הגישה בצהריים תלונה במשטרה. התיק מטופל על ידי צוות לעבירות מחשב במחלקת הונאה של מחוז מרכז. הנער עבר תשאול קצר, בו נשאל בין היתר על התכתבויותיו עם החשוד - או החשודה- בפייסבוק.

בתגובה נמסר מהעומדת מאחורי הפרופיל: "אני מצטערת אם שמעת משהו לא נכון, יש לא מעט שממציאים עליי דברים כאלה. אני לא עושה דבר, אני גם בקושי נמצאת פה. ממציאים עליי דברים כי אני לא מוכנה לתת תמונות מעבר למה שיש פה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת