בגלל "חוב" על ממירים: הטיול לאוסטרליה בסכנה

שבוע לפני טיול חלומי לאוסטרליה שארגנה לה ולבתה, קיבלה ענת חנם בדואר צו עיכוב יציאה מהארץ על שני ממירים שלכאורה לא החזירה לחברת "יס". חנם טוענת שהחזירה את הממירים, במשרד עורכי הדין שתבע אותה מכחישים, אך רק לאחר פניית חדשות 2 באינטרנט - "יס" החליטה לבטל את התיק

בגלל "חוב" על ממירים: הטיול לאוסטרליה בס (חדשות 2)

כך חוב על שני ממירים, שלא ברור מאין הגיע, הפך לצו עיכוב יציאה מהארץ: ענת חנם אמורה לטוס בעוד מספר ימים עם בתה, לביקור משפחתי באוסטרליה. לפני מספר ימים היא פתחה את תיבת הדואר וגילתה צו עיכוב יציאה מהארץ מההוצאה לפועל.

בהוצאה לפועל טוענים שחנם חייבת כספים על שני ממירים שלא החזירה לחברת "יס" לפני מספר שנים. לה, מנגד, יש טופס שמוכיח כי החזירה שני ממירים, אך בהוצאה לפועל ובחברת עורכי הדין סירבו לקבל את בקשתה.

חנם היא גרושה ואם לילדה בת 14 המתגוררת ביישוב אמירים בצפון. השתיים אמורות לטוס ביום רביעי לאוסטרליה, בטיול שעלה להן קרוב ל-20 אלף שקלים. לפני כשלוש שנים היא הייתה לקוחה של "יס" ולדבריה שדרגה את הממירים שלה לאור הצעת הטכנאי שבא לביתה. לפני שנה וחצי החזירה את הממירים, קיבלה טופס אישור קבלה מהחברה ועברה למושב הצפוני.

לפני כתשעה חודשים, פנתה חנם לחברה בבקשה להתקין מחדש ממירים בביתה בצפון. בחברה טענו שיש לה חוב על שני ממירים שעליה לשלם. חנם, שטענה בתוקף שאין שום חוב ושהממירים הוחזרו, ביקשה מנציג החברה להגיע לביתה. כשהגיע, הציגה בפניו את הטופס והוא לטענתה - הלך לדרכו. "הוכחתי לו שאני לא חייבת שום דבר לאף אחד", סיפרה חנם בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"אף אחד לא מתייחס אליי"

לפני מספר ימים, כשהיא מתכוננת לנסיעה לחו"ל, קיבלה כאמור מכתב מההוצאה לפועל בו צו עיכוב יציאה מהארץ ועיקול על הרכב הפרטי שלה. כשהתקשרה למשרד עורכת הדין קרן זקן, החתומה על התביעה, נאמר לה כי החוב הוא על שני ממירים של "יס". מאז ועד היום, שלחה חנם פקסים ומיילים רבים על מנת להוכיח שהיא לא חייבת דבר לאיש - אך פניותיה לדבריה, לא נענו. "אף אחד לא מתייחס אלי", ציינה חנם.

"במשרד עורכי הדין לא נתנו לי לדבר עם עורכת הדין ורק לאחר ניסיונות רבים הצלחתי להשיג אותה והיא ביקשה שהכל יישלח בפקס ומאז היא לא עונה", אמרה. "אם עורך הדין תובע אותי עכשיו, איפה הם היו כל השנים?". חנם חוששת מהפסד של אלפי שקלים ומכך שלא תוכל לטוס לטיול המצופה. "לא הגיוני שבעבור שני ממירים שהוחזרו לחברה בעבר ושמעולם לא קיבלתי אפילו פנייה אחת בעבורם, לא אוכל לממש את הטיסה", כתבה חנם בפנייתה לעורכת הדין.

עורכת הדין מכחישה - אך "יס" ביטלה את התיק

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הכחישה עורכת הדין קרן זוהר את הדברים ואמרה כי היא אף הזמינה את חנם למשרדה כדי להסדיר את החוב. לטענתה, כשחנם עברה מתל אביב לאזור הצפון היא לא סגרה את המנוי שלה - ואז פתחה מנוי חדש באמירים. "נתנו לה הזדמנות להחזיר את הציוד ולקזז את החוב", אמרה.

לדבריה, לחנם נשלחה התרעה בדואר רשום אודות ההוצאה לפועל, אך לכתובת שהייתה מוזנת על שמה ב"יס", כלומר בביתה הישן בתל אביב, וכך חנם לא ראתה אותה.

למרות טענות עורכת הדין, ב"יס", לאחר פניית חדשות 2 באינטרנט, החליטו לסגור את התיק. "לאור פרק הזמן שחלף, לפנים משורת הדין, אנו סוגרים את התיק נגד הגברת חנם", נמסר. כעת נותר לענת ובתה להמתין עד שיבוטל הצו ואז יוכלו, בתקווה, לטוס יחד.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת