ה-FBI יחקור את הדלפת האימיילים

מי אחראי להדלפת הודעות הדואר האקלטרוני? סוכנות הביון הפדרלית פתחה בחקירת ההדלפה שהובילה להתפטרות יו"ר המפלגה הדמוקרטית האמריקנית. "זה דבר שאנחנו לוקחים מאוד ברצינות, נמצא את האחראיים לכך", הבהירו בסוכנות. אנשי מטה הבחירות של קלינטון האשימו את הקרמלין במעורבות

קלינטון (ארכיון) (AIPAC)

סוכנות הביון הפדרלית בארצות הברית הודיעה היום (שני) כי פתחה בחקירת הפריצה לשרת האימיילים של המפלגה הדמוקרטית. "אנחנו חוקרים ומנסים להבין את היקף האירוע", אמרו ב-FBI. "אנו מתייחסים לכך ברצינות רבה ופועלים למצוא את האחראים לאיום הסייבר הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפריצה נחשפו 20 אלף תכתובות דואר אלקטרוני שהראו כיצד גורמים רשמיים במפלגה העדיפו את בחירתה של הילרי קלינטון למועמדת המפלגה לנשיאות על פני ברני סנדרס. החשיפה הובילה להתפטרות יושבת ראש המפלגה דבי וסרמן, שהתפטרותה תיכנס לתוקף בסיום ועידת המפלגה השבוע.

המיילים המודלפים נחשפו באתר "וויקיליקס" והם מלמדים על כך שהמפלגה חיפשה דרכים להחליש את הקמפיין המרדני של סנדרס. בתכתובות נחשף כי בכירים במפלגה התכוונו לשים דגש על היותו יהודי ולשאול האם הוא אכן אתאיסט כפי שהצהיר, מתוך הבנה שבמדינות דתיות הנושא יפגע בו. בעקבות הדברים הללו, סנדרס דרש את התפטרות וסרמן.

אנשי מטה הבחירות של הילרי קלינטון רמזו כי לרוסיה היה חלק בפריצה. מנהל הקמפיין  של קלינטון רובי מוק, האשים את הקרמלין בניסיונות לסייע לטראמפ בעקבות דיווח של הניו יורק טיימס לפיו שתי סוכנויות מודיעין רוסיות הצליחו לחדור לשרתי המפלגה. טראמפ עצמו לעג להאשמה בטוויטר, ואמר כי המיילים שנחשפו כלל לא היו צריכים להיכתב.