סקר: טראמפ שוב מוביל על קלינטון

המועמד מעורר המחלוקת מקבל לפי סקר של CNN את התוצאה הטובה ביותר מול קלינטון מאז ספטמבר 2015. הוא זוכה ל-44% תמיכה לעומת 39% למועמדת הדמוקרטית. טראמפ גם רושם עלייה במספר האנשים שמחזיקים ב"דעות חיוביות" עליו

(רויטרס)

אחרי סיום הוועידה הרפובליקנית וערב פתיחת הוועידה הדמוקרטית - טראמפ תופס תאוצה: סקר שערכה רשת CNN מעלה כי המועמד הרפובליקני לנשיאות זוכה ל-44% תמיכה, לעומת 39% בלבד ליריבה קלינטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התוצאות הללו, שהתפרסמו היום (שני), כוללות גם שני מועמדים עצמאים - גארי ג'ונסון (9%) וג'יל שטיין (3%). בניכוי המועמדים העצמאים, ההפרש בין טראמפ לקלינטון מצטמצם מעט והוא מוביל עם 48% אל מול 45%.

ב-CNN מציינים כי מדובר בתוצאות הטובות ביותר של טראמפ מול קלינטון מאז ספטמבר 2015. הסוקרים אומרים כי הופעתו של טראמפ בוועידה הרפובליקנית שנערכה בקליבלנד השאירה רושם חיובי על המצביעים שאינם מזוהים עם אף מפלגה.

בסקר שנערך לפני הוועידה הרפובליקנית, 34% מהמצביעים העצמאים אמרו כי הם נוטים לתמוך בקלינטון, לעומת 31% שהעדיפו את טראמפ. עם זאת, בסקר שנערך אחרי הוועידה אמרו 43% שהם מעדיפים את טראמפ, לעומת 41% שתמכו בקלינטון.

הסקר מעלה עוד כי חלה עלייה בתמיכה בטראמפ בקרב מצביעים לבנים ללא השכלה אקדמית. 62% מהם תומכים בטראמפ, לעומת 23% בלבד בקלינטון. עם זאת, בין הלבנים שכן מחזיקים בהשכלה אקדמית, קלינטון עדיין מחזיקה ביתרון.