מי במשפחתו של אובמה תומך בטראמפ?

אחיו למחצה של הנשיא אובמה מתכונן לחזור לארצות הברית בנובמבר הקרוב ולהצביע למועמד הרפבוליקני דונלד טראמפ. למה? בגלל מדיניות ארה"ב בלוב, בגלל התמיכה בנישואים החד מיניים, בגלל חיסולו של קדאפי ובגלל שב"טראמפ יש משהו חדש ומרענן"

תומך מפתיע למועמד השנוי במחלוקת: אחיו למחצה של הנשיא האמריקני ברק אובמה רוצה "להפוך את אמריקה לגדולה שוב" ולכן הוא מתכוון להצביע לדונלד טראמפ - כך חשף העיתון האמריקני "ניו יורק פוסט". מאליק אובמה, המתגורר בכפר קוגלו בקניה, אמר לעיתון: "אני אוהב את טראמפ בגלל שהוא מדבר מליבו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"להפוך את אמריקה לגדולה שוב זו סיסמא מעולה, הייתי רוצה לפגוש אותו (את טראמפ)", מצוטט האח בעיתון הניו יורקי. מאליק אובמה בן ה-58 זוהה בעבר כתומך במפלגה הדמוקרטית, וכעת הוא שינה את עמדתו. בריאיון הוא אמר שהוא "מאוד מאוכזב" מהממשל של אחיו ולכן הוא החליט "להצטרף למפלגה של לינקולן".

על פי הדיווח, המידע ש"שבר" אותו הגיע בתחילת החודש - כאשר ראש ה-FBI ג'יימס קומי החליט שלא להגיש כתב אישום נגד המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון אחרי השימוש שלה בתיבת הדואר הפרטית שלה כמזכירת המדינה.

אובמה האח יישר קו עם אלו שהגיעו לוועדה הרפובליקנית בקליבלנד: "היא הייתה צריכה לדעת טוב יותר כיצד לטפל במידע חסוי". מאליק התרגז גם כשהילרי ואחיו סייעו או לא מנעו את חיסולו של מועמר קדאפי שהיה, לדבריו, חבר טוב. מאליק אובמה הקדיש ב-2012 ביוגרפיה על אביו לקדאפי ובה הוא כתב שהמנהיג הלובי הופך את העולם למקום טוב יותר: "חיסול קדאפי לא הפך את לוב למקום טוב יותר, אחי ומזכירת המדינה אכזבו אותי בנושא לוב".

לא לנישואים החד מיניים - אומר האיש שנישא שלוש פעמים

על פי הדיווח בעיתון, מאליק מתנגד גם למדיניות המפלגה הדמוקרטית בנושא נישואים חד מיניים. "אני מרגיש רפובליקני עכשיו מפני שהם לא תומכים בנישואים חד מיניים - אני מזדהה עם הדעה הזו", הוא אמר. ב"פוסט" נכתב בציניות שהאח מאוד מאמין במוסד הנישואים: הוא כל כך מאמין בו שהוא נישא לפחות שלוש פעמים.

לדבריו, הוא מתכנן להגיע בנובמבר לארצות הברית ולהצביע לטראמפ. בעבר הוא חי במרילנד, שם עבד כרואה חשבון ושם גם יצביע. אביו של מאליק וברק עזב את קניה ב-1959 שמאליק היה בן שנה ואחותו של אובמה הייתה בבטן אמה, עוד לפני שפגש את אמו של אובמה. מאליק לא פגש את אחיו למחצה ברק עד 1985. לנשיא יש שבעה אחים למחצה משני צידי משפחתו - מאליק הוא המבוגר ביותר.

מאליק אובמה ניסה בעבר להיבחר בקניה לתפקיד מושל, אך לא קיבל את העזרה שרצה מאחיו הנשיא האמריקני והפסיד את הקמפיין. כעת הוא אמר כי הוא לא רואה בעצמו פוליטיקאי: "אני אהיה מאוד שמח שאחי יצא מהתפקיד, שנוכל לחיות כמו אנשים נורמלים". עד אז הוא חובש את הכובע עם הסלוגן "לעשות את אמריקה גדולה שוב" ומסכם: "מר טראמפ מספק משהו חדש ורענן".