לא יוגש כתב אישום נגד קלינטון

התובעת הכללית החליטה לקבל את המלצת ה-FBI ולא להעמיד לדין את המועמדת לנשיאות בפרשת המיילים, שמלווה אותה מימיה כמזכירת המדינה. אך קלינטון לא יוצאת מהפרשה נקייה: לצד ההמלצה לזיכוי, מטיח בה מפקד ה-FBI האשמות קשות אותן ממהר לאמץ יריבה הפוליטי, דונלד טראמפ

לא תועמד לדין, קלינטון (רויטרס)

חדשות טובות למטה קלינטון: התובעת הכללית האמריקנית לורטה לינץ' קבעה הלילה (רביעי) כי החקירה בעניין השימוש של הילרי קלינטון בחשבון אימייל פרטי בזמן כהונתה כמזכירת המדינה ייסגר ללא הגשת כתב אישום. ההכרזה מביאה לסיומה הרשמי של חקירה שהעיבה במשך חודשים על הקמפיין של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסקנותיה של לינץ' לא התקבלו בהפתעה: בתחילת השבוע הצהיר מפקד ה-FBI ג'יימס קומי  כי "אף תובע סביר" לא יעמיד לדין פלילי את קלינטון או מי מאנשיה - זאת למרות שהחקירה מצאה "עדויות להפרה אפשרית של התקנות אודות שימוש בחומרים מסווגים". מהלך זה חיסל את החלום של טראמפ, יריבה של קלינטון, על כתב אישום, למרות שבאופן רשמי ההחלטה מתקבלת במחלקת המשפטים.

ההחלטה של זו האחרונה לא אחרה לבוא. "בתום פגישתי עם מפקד ה-FBI ויועצים נוספים שהובילו את החקירה בעניין השימוש במשרדה של קלינטון בחשבון אימייל פרטי בזמן כהונתה כמזכירת המדינה, קיבלתי את המלצותיהם כי יש לסגור את החקירה הארוכה והמעמיקה מבלי להגיש כתב אישום נגד אף גורם במשרד", מסרה הלילה ליץ'.

אולם חרף העובדה שהחקירה בעניינה של קלינטון נסגרה באופן רשמי, הרגלי המיילים שלה צפויים להשאר במוקד הקמפיין בעתיד הנראה לעין. קומי, מפקד ה-FBI שהמליץ לא להעמידה לדין, ציין כי היא ואנשי הצוות שלה היו "רשלנים ביותר" בניהול חשבונות המייל, תוך שהוא פוסל רבים מהתירוצים שסיפקה המועמדת בתקשורת לאותה התנהלות.

טראמפ. "את כתב האישום יגיש הציבור בקלפי" (רויטרס)

בזמן שסנאטורים רפובליקנים החלו לבחון באגרסיביות כיצד הגיע ה-FBI להמליץ על סגירת התיק, יריבה הפוליטי של הילרי דווקא שם את הפוקוס על הביקורת של מפקד ה-FBI אודות ההתנהלות הלקויה שלה כמזכירת המדינה. "העונש הנורמלי, במקרים כאלה, אמור לכלול איסור על נגישות לחומר מסווג, מה שפוסל את הילרי מלכהן כנשיאת ארצות הברית", הכריז דונלד טראמפ, "המושבעים האמיתיים יהיו האזרחים האמריקנים: הם יגישו את גזר הדין על השחיתות, חוסר הכשרון ושיקול הדעת הלקוי בשמיני בנובמבר".